Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elvárásszerűen (eléggé megbízh...

Elvárásszerűen (eléggé megbízhatóan) önmagától lassító és mindig sávot tartó rendszerrel mely olcsó/olcsóbb autók rendelkeznek? Nem drága Model X-ek, v. Lexus LS-ek, v. Range Roverek. Hanem 2-5 évesen, azaz használtan maximum 5-8 mFt-os autók között.

Figyelt kérdés

Mindig sávot tartó autó = ehhez (több cikkben olvastam) sajnos kellenek a felfestések, tehát ahol nincs, ott a mindig szó érvényét veszti.

Ahol ugyanakkor jó, vagy majdnem egész jó a sávok felfestése, ott viszont biztonságosan tartsa végig a sávot, és lassitson ha szükséges megbízhatóan, ha az ember figyelmét esetleg ritkán megzavarnák, vagy nagy fáradság esetén néha, ne adj Isten, mikroalvás következne be.


Vannak ilyen elvárásszerűen/megbízhatóan működő rendszerekkel rendelkező autók, a nem drága, és nem méregdrága autók között is?


Ha igen (remélem igen), lehet ezen nem túl drága autókról olvasni teszteket, v. fórumos hozzászólásokat, esetleg valahol nézni videókat, hogy ebben a kérdéses két rendszerben mely modellekre lehet egészen jól számítani?


Platós pick-up-ok (esetleg még furgonok) is számítanak, nem csak a szedánok - már ha vannak a kisteherautók között ilyen rendszerekkel szerelt modellek.



2022. márc. 25. 21:05
 1/5 A kérdező kommentje:
Japán (Mazda, Toyota, v. a Lexus belépő szintű modelljei), francia autók (Citroën), amerikai, svéd automobilok, bármi jöhet, ha lehet rá eme két dologban számítani. Csak ne kerüljenek használtan vagyonokba (9, 10 milliókba v. még többe).
2022. márc. 25. 21:10
 2/5 anonim ***** válasza:
5 éves autóknál már van ilyen rendszer, de autópályán kívűl nem működnek
2022. márc. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Felejtsd el, még gyerekcipőben jár a dolog fejlesztésben is.

Új autókban 5-10 év minimum.

2022. márc. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tehát csak a Tesla... Reméltem, hogy több autógyártó lesz, nem egyetlen, és számomra drága, egyeduralkodó, aki már fejlesztett jó sávtartót és automata fékezőt.
2022. márc. 25. 23:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom több Volkswagen és Skoda modellben is van már ilyen, de azok nem biztos hogy 8 millió alatt vannak, főleg most, ahogy elszálltak a használtautó árak.

Esetleg egy kis kompromisszumra ha képes vagy, akkor a sávtartást mellőzheted, és adaptív tempomat már sokkal több modellben van.

Nekünk a 2017-es Golfban is van, és nagyon nagyon jól működik. Automata váltónál teljesen képes megállni, illetve dugóban araszolni. Manuális váltónál csak bizonyos sebességig lassít le.

2022. márc. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!