Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire figyeljek ha Enduro...

Mire figyeljek ha Enduro motort vegyek?

Figyelt kérdés

Tehát igazából arról lenne szó hogy használt Enduro 50 cm3-es motort akarok venni.

Októberben fogom megnézni őket.

De sajnos mechanikailag nem értek a motorokhoz és mit kérdezzek meg a tulajtól és mire figyeljek oda?

Igazából minden apró részlet érdekelne mert nem akarom hogy átverjenek...

Kérem minél többen adjatok tanácsokat :)


2010. szept. 14. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
érdemes elvinni próbaútra, ha megoldható, akkor egész napra. ki kell próbálni, jól gyorsul-e, végsebessége, fékek, nem fullad-e le gázadásra, vagy nem viselkedik-e úgy, mintha visszatartanák 6-7000 körül (ne érts félre, ezek felülről húznak, alacsoy fordulaton nem. azt a visszatartást úgy értem, hogy olyan furcsa hangja van, és mintha le lenne szabályozva a fordulat). vizsgáld meg, nincsenek rajta repedések, karcolások, olvadt kábelek, működik-e a szivató(erre szánj több időt. lehet 1-2 óra is. az eladó meg nemkell, hogy nézzen. szólsz neki, hogy szeretnéd egyedül megvizsgálni, elvégre te fogod használni)... és még egy fontos dolog, hogy indítás előtt ügyelj arra, hogy a motor hideg legyen. lehethogy már bemelegítették, így pöccre indul, hidegen meg tologatni kell. nem tudhatod. ha első, vagy másik indításra nem indul, nemérdemes vele tovább foglalkozni.
2010. szept. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm válaszod....

de mivel szeretném jó sok helyre menni meg ahol majd nézem onnan nem lenne egyszerű haza hozni így kb csak 1 órát tudom nézegetni.

Igazából szinte délután érek rá és legalább 2-3 motort megszeretnék nézni + utazás naponta....

úgy kb összesen 6 motort néztem ki azok közül fogok választani.

Ezért igen erre a motor felmelegítésre már gondoltam, de ezt hogy lehet jól kivédeni mert csak 1 órám van rá.

arra is gondoltam hogy esetleg 1 kicsit előbb megyek mint igértem ezáltal talán nem tudnák felmelegíteni?

Vagy esetleg vhol megtudom-e nézni hogy felvan-e melegítve?

2010. szept. 14. 17:19
 3/7 anonim ***** válasza:
megfogod a hengert, és a kipufogót ott, ahol jön ki a hengerből. ha forró, akkor eggyértelműen melegítették, és ha csak kicsit is langyos, az se jó előjel. olyan hidegnek kell lennie, mint ha pl. megfogsz egy vastollat, vagy csövet. ha 2-3 órával azelőtt melegítette az ipse, még azt is meg lehet érezni. megelőzni meg nemtudod. esetleg úgy, hogy be se jelented, hogy mész. esetleg megmondod neki, hogy elmész pl. pénteken, és beállítsz hozzá csütörtökön, azzal, hogy péntekre közbejött valami... remélem tudtam segíteni. üdv!
2010. szept. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
még annyit hozzátennék, hogy ne siesd el :) milyeneket néztél?
2010. szept. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

ezeket néztem:

[link]

És igazából a 100-200 ezer közöttiek érdkelnek.

2010. szept. 14. 17:55
 6/7 anonim ***** válasza:

a Derbi Sendákat nagyon ajánlom, inkább az öregebbet.

elsősorban: [link]


aztán: [link]


esetleg: [link]


a Honda se rossz: [link]


és a Beta is ért az endurókhoz.

leginkább az első linkben szereplő derbit javaslom. szerintem a 100at viszi, esetleg többet. jó gyorsulás. nekem nagyon tettszik, de azért nézd meg. még a keeway x-ray-ról van tapasztalatom ( [link] ):

nekem ilyenem van fehérbe. kicsi benne a hely, elején voltak vele kínai gondok, de az már megoldódott. elég jól megy, az enyém 80-nal, de viszonylag jó a gyorsulása. túl hosszú az 5-ös sebesség. jó fékei vannak, kényelmes. a váz masszívnak néz ki, de nem annyira az. a tükrök szarul vannak beállítva, nem látsz benne semmit, és ha eldőlsz, letörnek. jól néz ki. a hangja nekem tettszik, bár ez relatív. sokan mondták, hogy nem jó a hangja. enyémnek a fordulat nincs leblokkolva, tehát ha nagyon megnyírod, és üresben pörgeted, akár 16-17 000-ig feltornázható. nekem még a kipufogóban benne a fojtás. nem rossz gép, de inkább a Derbi Sendát ajánlom.

2010. szept. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nézd meg, 80 ezerért van egy fiatal dna 50-es. Ennél jobbat nem is találhatnál! Szerintem hívd fel.
2010. szept. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!