Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Műszakira keményebb vagy...

Műszakira keményebb vagy puhabb gumikkal érdemesebb menni, hogy jobbak legyenek a lengéscsillapító értékei?

Figyelt kérdés

Tehát ha nagyon peres gumi van az autón, meg nem rá való méretű nehéz felnik. Akkor inkább laposabb vagy keményebb kerékkel kellene menni?

16-17 es kerekekkel szerelték az autót gyárilag. 205-215 gumikkal. Most meg 19 es kerék van rajta, 245/30 gumival. Eléggé ráz az autó. Átmegy vajon?


2022. ápr. 4. 07:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, mert a mérésnél figyelembeveszik a gumit is, fontosabb, hogy ne legyen nagy eltérés a két oldal között.
2022. ápr. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
én éppen ezért 2 tizeddel puhábbal megyek.
2022. ápr. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 krwkco ***** válasza:

Az alábbi linken a gyakorlatban kipróbálták, hogy alacsony guminyomástól egy kissé javulnak a lengéscsillapító mért értékei.

[link]

Ugyanakkor nem szabad túlzásba vinni:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__80..

2022. ápr. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen mindegy, mert ellenőrzés előtt úgyis megmérik a nyomást és beállítják a gyári értékekre.
2022. ápr. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 krwkco ***** válasza:
55%

"Teljesen mindegy, mert ellenőrzés előtt úgyis megmérik a nyomást és beállítják a gyári értékekre."

Ha szervízben vagy szerelőtől kéri a kérdező a vizsgáztatást. Amikor magam vittem az autóm vizsgaállomásra (Autóklub, NHK) egyszer sem mérték meg a guminyomást.

Persze a modernebb autóknál ez nem nagyon jön szóba, mert a TPMS jelzője nem világíthat.

2022. ápr. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

Barátom, ez nem a Forma 1, hogy lágy keverékű meg kemény keverékű gumival kell menni, amire te gondolsz az a keréknyomás vélhetően...


Egyébkénk nyilván egy ballonosabb gumi többet elnyel a "hibából".

2022. ápr. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha ezen múlik, miért nem cserélteted ki? És akkor évekig nem kell vele foglalkozni, nincs izgulni való.


Keréknyomásokat nálam se mértek soha. Még akkor sem, mikor a közlekedési felügyeleten vizsgázott az autóm.


"Persze a modernebb autóknál ez nem nagyon jön szóba, mert a TPMS jelzője nem világíthat."

17 éves autóm van. A TPMS nem szól abszolút nyomásértékeknél. Akkor tesz ki egy üzenetet a kijelzőre, ha valamelyik kerékben tartós és folyamatos nyomásesést mér. Szerintem ez így logikus. Ha eddig 2,5 bar volt a kerekekben, de most 2,0-ra állítom, nem fog szólni. Igaz, extrém alacsony nyomással még nem próbáltam és lehet hogy a modernebb autókban ez tényleg máshogy működik.

2022. ápr. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
31%
Még az abs alapú is szól 2 bárnál, hogy valami nem jó, ezt tapasztaltam. Egyébként nem nem ezen múlik a műszakid.
2022. ápr. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!