Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alacsony guminyomással át...

Madacakuk kérdése:

Alacsony guminyomással át lehet verni a futópadot műszakin?

Figyelt kérdés

Megbuktatták az autómat műszakin, mivel szerintük alacsony volt a guminyomás. Amikor megkérdeztem, hogy megis miért jelent ez bukast illetve hogy miért nem lehetett felfújni a kereket csak azt mondták:

Ezzel át lehet verni a futópadot és rossz futóművet is jónak mér.


Ez igaz? Vagy alaptalanul fizethetek kozel 20 ezret megint?



2016. aug. 28. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jobban rugózik maga a gumi ha alacsony a nyomás. Defektmentessel fordítva van mert az elég merev falú ezért a jó futóművet is rosszabbnak mutatja.

Nem tudom miért nem lehetett bele fújni. Nekem ha észreveszik vizsgán hogy kiment valamelyik izzó akkor ha megtalálják a dobozt ki szokták cserélni.

2016. aug. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez elég lapos lehetett az a gumi. Olyankor sanszos hogy defektes, úgy meg nem fog leműszakizni. A kerék lényeges dolog.
2016. aug. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Szerintem átverhető, hiszen így a gumi nyel el egy csomó rezgést, nem hiteles a lengéscsillapítók mérése. Ettől függetlenül parasztság, nehezen tudom elképzelni hogy a környéken egy darab kompresszor sem volt.


Külföldön paraszt bevándorlóként bevittem az autót műszakira hogy regisztrálhassam. A hátsó ködlámpa a rossz oldalon volt, de szerencsére az elektronika, foglalat és minden más gyárilag be volt készítve a túloldalra is, egyszerűen a foncsoron nem volt lyuk.


Felkapcsoltak mindent, nem megy a ködlámpa jobboldalt, kinyitja a csomagtartót, leszedi a kárpitot, látja mi a helyzet. Odahívott hogy szeretném-e hogy kifúrja, anélkül nem engedhetik át.


Tehát ahelyett hogy elzavarta volna a büdös bevándorlót, megnézte hogy mi a baj, megcsinálta és belerakott egy izzót. Fizetendő: a műszaki ára, semmivel sem több.

2016. aug. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, átverhető. Mondhatni bevett szokás...

Amúgy meg jó nagy büdös bunkó volt, hogy nem tudott bele fújni. Ezért megbuktatni?

Legközelebb vidd máshova, mert ha valaki ekkora paraszt, akkor legközelebb másba fog belekötni.

2016. aug. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem
2016. aug. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Alapszabály, hogy mindent megnézünk mielőtt műszakira visszük a kocsit. Úgy szoktam, hogy elviszem egy átvizsgálásra és azt követően műszakira. A kettő együtt olcsóbb, mint két vizsgát fizetni.

Sajnos már nincs mit tenni, el kell vinned újból vizsgázni. Javaslom máshová vigyed és sajnos magyar szabály szerint csúsztass az illetékesnek a zsebébe néhány ezrest.

2016. aug. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6

Még jobb oda vinni ahol az elővizsga benne van a vizsga árában.


Amúgy mi az a futópad?

Mert ha a rázópad akkor azt biztos nem téveszti meg a lapos gumi, hogy a golyóscsap vagy szílent lóg-e.

Lengéscsillapító mérés meg kalap sz..t nem ér seholsem, bármilyen hulla lengéscsillapitó megfelel neki.

De lapos kerékkel nem megyünk vizsgára ez nagyon alap.

Szóval nem alaptalan az új vizsga.

2016. aug. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!