Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet abból gondom,ha eladtam...

Lehet abból gondom,ha eladtam úgy a rossz autómat, hogy nem írtunk adásvételit, és a törzskönyvet,forgalmit odaadtam?(Az autó ára ki lett fizetve)

Figyelt kérdés
Megállapodtunk, ha meg tudja csinaltatni, átiratja, ha nem,akkor kivonatja a forgalomból. Ez egy hete volt, most azt mondja küldjük el a személyit, lakcimet üzenetben, hogy ki tudja vonatni forgalomból.(nem tudta megcsinalni,alkatrésznek meghagyja magának)Ő ezt nélkülem (tulaj) nélkül csak így meg tudja csinálni,a kivonatást? Nem szeretném, ha a nevemen maradna, biztosítást is le akarom mondani. (Utólag kapcsoltam,hogy nem kellett volna odaadnom a törzskonyvet)Tehát ez így lehetséges, vagy át vagyok/leszek verve?
2022. ápr. 5. 10:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtál adásvételit? Nagy hiba. Magyarul törvényileg el sem adtad. Aztán ki tudja mit csinál az autóval, ha kirabol egy bankot és menekülés közben elcsap 3 embert a te ajtódat fogják berúgni a TEK-esek mert papíron tiéd az autó. Ezt csak te tudod kivonatni a forgalomból azért kéri az adataidat hogy meg tudja tenni a nevedben, ami akár közokirat hamisításnak is minősülhet mivel ő nem te vagy.
2022. ápr. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Imádkozz hogy semmi marhaságot ne csináljon a kocsival mert azt mindet a te nyakadba fogják varrni
2022. ápr. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az autó nem is indult, el lett vontatva. Nem tudni mi volt a pontos baja, de porlasztó, magasnyomású, ezek tuti. Ami nem 2 Ft. Valószínű nem is költött rá ennyit, hogy uzemkepes legyen. A kérdés az, hogy nélkülem ő ki tudja e vonatni, vagy sem.
2022. ápr. 5. 10:42
 4/15 krwkco ***** válasza:
100%

"A kérdés az, hogy nélkülem ő ki tudja e vonatni, vagy sem."

Nem tudja. Sőt, ha a kivonatás alatt véglegeset értünk, akkor bontási igazolás nélkül Te sem tudod.

De azt megteheti, hogy szétszedi és örökre a neveden marad.

És ha nem vonatod ki a forgalomból fél évenként ismételve, akkor a kötelezőt is fizetned kell.

[link]

2022. ápr. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Ír egy meghatalmazást amiben te megbízod hogy a nevedben intézze el. Nem szabadna, de ha te ebbe beleegyezel, nem szólsz róla akkor sosem fog kiderülni.


Ha nem a fényképet küldöd el a személyidről csak az adatokat, akkor ugyanaz mintha te töltöttél volna egy adás-vételit, onnan is lemásolhatná az adatokat ha valamilyen módon vissza akar élni vele.


Én inkább amiatt aggódnék hogy vajon mi történt az autóval 1 hét alatt, értem én hogy nem olcsó megcsináltatni de ha mégis megcsinálták és akár csak a tesztkörön történt valami akkor azt nem mosod le magadról, nincs ami bizonyítsa az ártatlanságodat.

2022. ápr. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 krwkco ***** válasza:
100%

"És ha nem vonatod ki a forgalomból fél évenként ismételve"

Ez ideiglenes kivonás a forgalomból. Ezt lehet, ha nincs bontási.

2022. ápr. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

" kérdés az, hogy nélkülem ő ki tudja e vonatni, vagy sem"

A kocsi jogilag a tiéd. Hogyan tudná nélküled kivonatni?

2022. ápr. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 krwkco ***** válasza:
100%
Ha törvényesen akarna eljárni, akkor leadná egy bontóban és elküldené Neked a bontási igazolást, a forgalmit, törzskönyvet, stb. Azzal Te véglégesen kivonathatnád a forgalomból. Akkor meg lehet spórolni az átírást.
2022. ápr. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
De neki alkatrésznek kell az autó, tehát leadni bontóban nem akarja. Akkor bontóban való leadás nélkül, hogy lehet kivonatni a forgalomból?
2022. ápr. 5. 11:03
 10/15 krwkco ***** válasza:
100%

"Akkor bontóban való leadás nélkül, hogy lehet kivonatni a forgalomból?"

Törvényesen sehogy.

Éppen azért kérik az igazolást, hogy az emberek ne a kert végében szedjék szét az autót. Csak olyan bontókban, ahol minden anyagot a környezetvédelemnek megfelelően kezelnek.

2022. ápr. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!