Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy hiányzó rendszámtáblával...

Egy hiányzó rendszámtáblával lehet járni?

Figyelt kérdés

Újraigényeltem az újat, az elsőt hagytam el és az okmányirodában azt mondták, hogy a papírral amit kapok vezethetek amíg el nem készül az új.

Ma pedig kaptam egy 5ezres csekket, mondván a rendőr által, hogy ilyen nincsen, mert az amit az okmányba mondanak az nem írja felül a kreszt.

Így, hogy már aláírtam a bírságot, lehet ezzel mit kezdeni?

Meg akkor kinek van igaza, vagy csak kekec kedvében volt a kék és úgy gondolta, hogy úgyis benyalom, majd jól megbüntet?

Megannyi kérdés...



2022. ápr. 6. 06:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Persze hogy nincs ilyen, rendszám nélkül nem közlekedhetsz.
2022. ápr. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Akkor miért mondták, hogy lehet?

+még a kormányablak oldalán is le van írva, hogy átadásig vagy 30napig lehet úgy közlekedni a papírral.

2022. ápr. 6. 06:47
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Pontosan milyen szöveg van leírva?

Mert ez evidens hogy ha nincs rendszám a kocsin nem közlekedhetsz vele.

2022. ápr. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ki van írva fotózd le és megfellebbezheted ezzel mint jó hiszemű naiv ember.
2022. ápr. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 krwkco ***** válasza:
100%

#1 és #3

A kérdező nem rendszám nélkül közlekedett, hanem 1 rendszámmal.

2022. ápr. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 krwkco ***** válasza:
100%

Ha az ember elismeri a helyszinen a szabálysértést, akkor már nemlehet fellebbezni.

[link]

2022. ápr. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
én azért lehet hogy visszamennék a hölgyhöz megköszönni neki, de valszeg jobban jársz összességében ha benyeled az 5rugós büntit, főleg hogy elismerted a helyszínen. max lesz még egy "szemét kékes" sztorid amit majd mesélhetsz a haveroknak:D
2022. ápr. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
9%
#5 Akkor pontosítok: úgy szabad közlekedni hogy elől ÉS hátul is kell lenni rendszámnak.
2022. ápr. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, plusz sztori: mikor csináltam a jogsit, amíg nem jött meg maga a jogosítvány, kaptam egy papírt, ami helyettesíti az okmányirodás nő szerint, külön elmondta, vezessek nyugodtan, fénykép is rajta van, leendő jogsi számom, minden. így is tettem, erre pár hét múlva egyik haverom mondja hogy őt megvágták ugyan ezért, a rendőrt nem érdekelte a papír, meg hogy mit mondtak neki az okmányirodában.. hasonló helyzet
2022. ápr. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 krwkco ***** válasza:
100%

"Akkor pontosítok: úgy szabad közlekedni hogy elől ÉS hátul is kell lenni rendszámnak."

Csak, hogy ne a levegőbe beszéljünk, minden alap nélkül:

326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról

75. §(7) * Az utángyártott rendszámtábla átadásáig, de legfeljebb az utángyártásra irányuló kérelem benyújtását követő harminc napig egy rendszámtáblával is lehet közlekedni.

2022. ápr. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!