Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri plug-in hybridet...

Megéri plug-in hybridet venni, ha itthon nem tudom tölteni?

Figyelt kérdés

Autóvásárlás előtt állok, és mindenképp hibrid autót szeretnék venni. A tölthető hibrideket is néztem, elég szimpatikusnak tűnnek, azonban nekem nincs lehetőségem itthon tölteni. Azt olvastam, hogy ha nem tudja őket rendszeresen tölteni az ember, akkor nem is éri meg, mivel ugyanúgy eszi a benzint, hogy fel tudja tölteni az akkumulátort.

Ilyen körülmények mellett érdemesebb a "sima" hibridet választani?



2022. ápr. 8. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy egyáltalán nem éri meg neked a hybrid.

Erősen felhasználási profil függő, hogy visszajön-e valaha a vásárláskori felár.

2022. ápr. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


A felár most ebben az esetben számomra lényegtelen. Csak az érdekelne, hogy melyik hibrid a legjobb. A kérdésbe nem írtam bele, de a lágy hibrid is szóba jöhet.

2022. ápr. 8. 17:29
 3/4 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Ilyen körülmények között érdemesebb hybridet venni, de… én inkább azok számára gondolom értelmetlennek akik cégesként megkapták a hlye főnöktől és felesleges nyűg a töltögetés.


Ha téged érdekel a környezetvédelem, az alacsony fogyasztás és ezért gondolokozol a hybridben akkor nem vagyok benne biztos hogy értelmetlen lenne. Belekóstolsz hogy milyen amikor hangtalanul gurul, mikor kis távokat teljesen elektromosan teszel meg és egyszercsak azt veszed észre hogy mégtöbb ilyet akarsz. Te tudod hogy milyen távokat autózol és merre jársz de elég sok helyen lehet tölteni és a töltőpontok csak gyűlni fognak.

Tesco, Auchan, Lidl, parkolóházak, sok helyen van utcán, esetleg a munkahelyeden is kirakhatnak neked/nektek pár csatlakozót. Eddig nem használtad és nem figyelted hogy hol lehet tölteni, de ha elkezded keresni akkor rájössz hogy sok helyen tudsz egy kicsit csöpögtetni bele.

Itt meg tudod nézni hogy hol, milyen töltőt találsz (szűkítsd le a kiválasztott típus csatlakozójára): [link]

2022. ápr. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%

"sima" hibridet ne vegyél.

Akkor inkább benzinest vagy dízelt.

2022. ápr. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!