Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baja a motoromnak...

AlikkaHUN1 kérdése:

Mi lehet a baja a motoromnak (Aprilia RX 50 2005)?

Figyelt kérdés

Szóval adott az Minarelli AM6-os blokkú Aprilia RX 50-em amin most lett cserélve a következő:


-Főtengely csapágyakkal együtt - Naraku Full Racing (azt írták hogy 70ccm felé ajánlják)


- Hengerszett - Naraku 70ccm 25/28mm


- Váltótengely


- Karburátor - Naraku 21mm PHBG


(Természetesen szimeringeket, pakolásokat és az alap dolgokat mind kicseréltem)


A probléma a következő a motor nem pörög fel rendesen 4ig pakoltam a sebességeket de semmi nagyon gyengén megy alacsony fordulaton. 1 órát járt alapjáraton a motor hogy járatódjon be kicsit több olajat is tettem a benzinbe hogy nagyobb kenés legyen (110ml az 5 literhez). Utánna vittem el 1esbe 100 métert de már éreztem hogy valami nem stimmel elég gyenge a motor igaz nem húztam neki de előzőleg sokkal jobban teljesített utánna elkezdtem kicsit jobban húzni és akkor kezdtem el érezni hogy ez nem pörög ki rendesen.

A motor mintha tiltana és a kipufogónál elég sok anyag jön ki mármint fekete olajszerűség gondolom amit nem éget el. (Hozzátenném még a kipufogó is lehet egy ok mivel az előzőt elhagytam átmenetei megoldást találtam ki rá ami drótszivacsokból áll.)

A gyári éket bezabálta és azóta már a 3.at eszi meg mindig jól bevan húzva a lendkerék mégis ~10 perc járás után (10 perc járás ha kicsit húzom is neki a gázt meg megyek vele amúgy bír 30 percet is) a motor elkezd máshogy viselkedni bedöglik és utánna csak pöfög a rúgásokra mivel rossz a gyújtás előgyújt az ék miatt. Miért van ez miért eszi meg az éket és miért nem tud kipörögni rendesen? A kábelek jól vannak bekötve a generál előtt ment a motor rendesen hiba nélkül nagyon jól teljesített számomra fürge motor volt.



2022. ápr. 11. 21:18
 1/2 anonim ***** válasza:
sportmotor.hu RS fórumon próbáld meg.
2022. ápr. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az sok az olaj és alapjáraton meg nem járatunk 2 ütemű motort sose.

AZ éket nyilván azért eszi meg mert nincs meghúzva , laza.

2022. ápr. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!