Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor lesz olyan szinten a...

Mikor lesz olyan szinten a tehnológia, hogy egy átlagos hétköznapi (szívó) benzin motor is el tud indulni csak kuplung felengedéssel, emelkedőn, illetve sík úton?

Figyelt kérdés

Hétköznapi felhasználású motor 55kW-tól 90kW-ig..


Valahogy az elektronikával nem tudják megoldani a mérnökök, hogy ő fecskendeze be az üzemanyagot az égéstérbe/hengerbe?



2022. ápr. 12. 19:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
59%
Pedig az elektronika oldja meg a befecskendezést.
2022. ápr. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
A modern, erős benzinesek képesek erre.
2022. ápr. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Soha. Ezt úgy lehetne megoldani, hogy minden elindulásnál 3-4000-re felpörgetné a motort, hogy amikor leugrik a kuplungról a falábú sofőr, akkor se fulladjon le a motor.

Ennél egyszerűbb kivenni a megbízhatatlan emberi tényezőt: ez az automata váltó. Kb. 80 éve létezik.

2022. ápr. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
88%
Az én 32 éves autómban már van ilyen technológia.... Alapjárati motor a neve.🤷‍♂️
2022. ápr. 13. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 krwkco ***** válasza:
88%

Egyrészt megfelelő kuplungkezeléssel egy alapmotoros autó is el tud indulni gázadás nélkül. Ahogy 14-es is írta "alapjárati motor"

vagy "alapjárati szabályozás" a kulcs.

Másrészt ez nem rendeltésszerű használat. Azért adják az autóhoz a gázpedál nevű extrát, hogy a sofőr azzal jelezze, hogy mennyire akar gyorsulni.

A "semennyire" nem egy reális közlekedésbeli igény. Egyetlen esetet tudok, amikor így használtam az autót. Télen, 15 centis hóban, farral, lendületből beálltam egy parkolóba. Indulásnál csak a kuplungot engedtem fel, semmi gáz. És elengedtam a kormányt. Így az autó magától követte a kialakult nyomot és jobban is tudtam koncentrálni a kuplungra. Csak mint érdekesség és nem mostanában volt. :-)

2022. ápr. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
26%
6os Golf pici gázt ad automatikusan minden kuplungfelengedésnél, hallatszik, ahogy emelkedik a fordulat. Művészet lefullasztani. De van hatékonyabb megoldás is: alig létezik már szívó benzin és kéziváltó. Az automata váltó a jövő és a jelen is már.
2022. ápr. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
33%
Valószínűleg soha. Van az autóban gázpedál, van kézifék. Nincs az a helyzet, amiben ne tudnál szép finoman, vagy akár bármilyen hirtelen elindulni. Aki egyszerre csak egy pedált tud kezelni, vagy nincs szabad keze a kézifékhez, az használjon a testi adottságaira specializált járművet, vagy automata váltót.
2022. ápr. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!