Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem indul pöccre az autóm?

Miért nem indul pöccre az autóm?

Figyelt kérdés

Egy 2008-as Fiat Bravo, 1.4 T-Jetem van, 120 lovas.

Utánaolvastam nagyon sokat a témában, elég sok embernek ez a problémája és nincs fix megoldás. Kezd idegesíteni és a cserén gondolkodom már.


A probléma, hogy nem indul hosszabb állás után pöccre. Az egy éjszaka már hosszabb állást takar. Ilyenkor csak teker és semmi. Visszafordítom a kulcsot, ráindítok megint és így már indul azonnal.

Ja, indítani úgy szoktam, hogy ráadom a gyújtást és várok pár másodpercet.


Rendszeresen prémium benzint kap, ilyenkor csak -5 fok alatt és nagyon párás időben csinálja. Most figyelmetlenségből nem prémiumot kapott és pára nélküli,15 fokos időben is ezt csinálja. Valakinek tipp? Szerelők sem tudnak mit kezdeni vele.



2022. ápr. 13. 01:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

semmi köze a prémium benzinnek a pöccre induláshoz. Mint már írtam, ezeket teszteli a hideg program, felesleges bármit cserélni, és mindenféle összeesküvés elméletet fabrikálni.

Az én japán benzineseim mind így indultak (a motani is), pedig 100-as benya van benne.(ja, a négyhengeresek indulnak így)

2022. ápr. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Elfordítod a kulcsot és vársz vele 5-6 másodpercet??
2022. ápr. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Morzsi007 ***** válasza:

A 24 éves francia sz@r pezsóm is pöccre indul, sima OMW-s benzinnel, legyen minusz vagy nyár. A japán benzinesem is ugyanígy viselkedik.


Nem lehet, hogy visszafolyik az üzemanyag, mert problémás az üzemanyag rendszer valahol ? Mikor indítózol Idő kell neki, mire odaér a motorhoz az üzemanyag ? Egy ismerősöm Passat-ja is ezt produkálta, pedig nem volt öreg autó.

2022. ápr. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 krwkco ***** válasza:

Jó lenne tudni, hogy ilyenkor van-e gyujtás. Vagy az injektorok egyáltalán kapnak-e jelet. Egy nagy csavarhúzót hozzáérintve az injeltor testéhez és a fogantyúnál hallgatózva meg lehetne hallani a nyitást/zárást.

Ebből kiderülne, hogy a kompjuter akar-e egyáltalán vezérelni és ez kettéválasztaná a lehetséges hibaokokat.

2022. ápr. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!