Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem indul elsőre a...

Miért nem indul elsőre a kocsim, másodikra viszont egyből (pöccre) indul ? Benzines 2.2 sorhatos motor.

Figyelt kérdés

Ha több órát áll a kocsi, akkor első indításkor csak pörget, de nem indul.


Utána ha a pörgetést leveszem , ráinditom másodszorra (egyből) pöccre indul.

Ugyanígy van a 3-4.. és a sokadik indításnál is, egyből indul, nem pörget.


Viszon ,

Ha állok a kocsival huzamosabb időt (2-3 órát, vagy többet), akkor megint az első indításnál csak pörget.



Mi lehet a probléma ?


2.2 benzines sorhatos motor.


Előzmény:


Vezérműtengely jeladó lett benne cserélve, mert sokszor nehezebben indult, (3-4) pörgetésre.

Viszont mindig elindult, hidegen első indításnál is ! (És néha még pöccre is, először)


Most viszont a vezérműtengely jeladó cseréje után, az első indításnál ezt csinálja.



2022. ápr. 8. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Valahol elengedi a nyomást.
2022. ápr. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ugyan nekem 1.5 Dci produkált hasonló tüneteket (nem akart elsőre indulni csak 2. indításra), de nálam a felső holtponti jeladó cseréje volt a megoldás.
2022. ápr. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ki lett cserélve a vezérműtengely szívó oldali jeladója és a holtpont oldali jeladó is.
2022. ápr. 8. 10:40
 4/9 anonim ***** válasza:
És milyen jeladó lett beletéve? Mert ezek a BMW-k különösen érzékenyek a minőségre. Nekem E46 325i-ben kellett főtengely jeladót cserélni, először egy olcsóbb utángyártottat vettem, azzal nem volt jó, de egy jobb minőségűvel hibátlan.
2022. ápr. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hella jeladó.

Viszont arra, hogy valahol elengedi a nyomást, nem gondolnám, mert eddig nem csinálta, elsőre is indult, csak nem pöccre.

2022. ápr. 8. 11:36
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem szeretné a kocsim az új jeladót és ezért nem akar elsőre indulni mindig?

Vezérműtengely jeladó szívó oldali és Vezérműtengely Holtpont jeladó.

2022. ápr. 8. 13:37
 7/9 anonim ***** válasza:
Hella jeladó elvileg jó minőség, szerintem nem azzal lesz a baj.
2022. ápr. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem lehet, hogy többször kapott jelet az előző jeladóval a motor, mivel megvolt szakadva/ repedve, és így olyan, mintha többször indítottam volna rá, már az első indításnál is? (És akkor azért müködött)

Csak egy furcsa feltételezés..

2022. ápr. 8. 22:09
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem eddig akárhány benzines japán autóm volt(és ma is van)egyik sem indult pöccre hidegen. Ennek az az oka, hogy a computer tesztel, ehhez néhány fordulat kell. Ha két tekerés után újra indítok, akkor ahogy hozzáértem a gombhoz, azonnal indul.(mindegyik ezt csinálta) semmi köze a 100-as benzinhez(én ezzel járok)sem az üzemanyag szivattyúhoz, sem semmilyen jeladóhoz. A japók így csinálják.
2022. ápr. 13. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!