Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rendeltem gumit, de véletlenül...

Rendeltem gumit, de véletlenül defekttűrőt. Felrakhatom a normál helyére?

Figyelt kérdés

Ma szállították ki, későn vettem észre hogy defekttűrő.

Az autómban pedig nincs tpms.

Jó fajta Continentalt akartam rendelni.. mert elég sokat használom.


2022. ápr. 13. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

fel, persze, de nem fogod szeretni. Abban tér el a simától, hogy jóval erősebb az oldalfala, de ezáltal úthibákat alig nyeli el

TPMS-nek nincs köze a gumihoz

2022. ápr. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De elvileg ezekhez kell.

Feltudom rakatni persze..

2022. ápr. 13. 16:50
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
#2 Nem "kell", csak erősen ajánlott. Az erős oldalfal miatt, főleg valami jó peres gumi esetében, néha nehéz észrevenni a defektet, mert olyan jól tartja magát az erős oldalfal, hogy nem rogy össze, mint a sima gumi. Bár szerintem ez erősen el van túlozva és valamennyire benne van a gumisok keze is, hogy ilyen rémhírekkel akarnak TPMS-t eladni. Van alapja annak, amit mondanak, de még ennek ellenére sincs olyan, hogy ne vegyen valaki észre egy defektet. 300-600 kiló súlyt (vagy akár többet) nem bír el az az oldalfal, akármilyen merev, szóval össze fog rogyni.
2022. ápr. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
205/60.
2022. ápr. 13. 17:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hasonló, erősített oldalfalú. Nekem nem tetszett, mert dübörögve gördült tőle az autó, főleg 40 körüli tepónál volt nagyon zavaró. Egyébként ugyanolyan gumi, felrakni fel lehet TPMS nélkül is.
2022. ápr. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én Ford Mondeon használtam defekttűrő Contit. Szeretek kemény gumival járni, de nem vagyok versenyző. A defektet onnan vettem észre, hogy kicsit kitüremkedett a gumi alja, kb olyan volt, mint a normál gumik 2 bar nyomásnál. Szóval egyáltalán nem rogyott össze.
2022. ápr. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Koaxk Ábel ***** válasza:

Szerintem, hátrányod nincs belőle, max ha gáz van is a gumival, legalább biztosan hazaérsz vele ennyi!


Egyébként én is Continental párti vagyok, iszonyat jó tapadású gumikat gyárt, én időnként, van, hogy közel határon autózom velük, de sosem hagytak cserben!

2022. ápr. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!