Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem világít a baloldali...

Nem világít a baloldali féklámpa, hol keressem a hibát?

Figyelt kérdés
Ma észrevettem, hogy nem világít a feleségem kocsiján a bal oldali féklámpa. Arra gondoltam, hogy csak az izzó ment tönkre, de a hibajelenség megmaradt az izzócsere után is. A jobb oldali és a pót féklámpa világít, illetve a bal oldali lámpacsoportban minden más is rendben van (index, ködlámpa, tolatólámpa, helyzetjelző). Hol keressem a hibát? Egy 2007-es G Astráról van szó.
2022. ápr. 18. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Foglalat, lámpatest, csatlakozó, vezeték. Ilyen sorrendben, mivel mindig visszafelé haladunk hibakeresés során.
2022. ápr. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nulladik lépésként cseréld meg az izzókat a két oldal között. Lehet gyári hibás az izzó, és ha ezt nem nézed meg, akkor orbitális fejkavarásokba futhatsz bele.


Egyébként a #1 által leírt utat érdemes követni, illetve ha egyszerűen lehúzható a lámpatest csatlakozója, akkor érdemes rámérni, odáig minden rendben van-e.

2022. ápr. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Most anyósoméknál vagyunk vendégségben, de holnap megnézem.


Igen, egyszerűen lehúzható csatlakozó, meg is mozgattam, hátha csak kontakt hibás, de nem történt változás. Addig keresek valami doksit, ahol le van írva a csatlakozó lábkiosztása.

2022. ápr. 18. 16:52
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 Nem kell keresni semmit. Izzócserénél csak láttad hogy néz ki a foglalat, nem? Egyszerűen végigköveted, hogy a foglalat két érintkezője a csatlakozó melyik lábára fut. A szálak vannak vagy 5mm szélesek, csak nem téveszted el.
2022. ápr. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ez is igaz. Nehezen tudok gondolkodni, mert apóssal inni kell :)

Ezért is jöttünk a feleségem kocsijával, mert az én kocsimat nem szereti vezetni. De két vezetéknél több lesz, mert egy izzó a helyzetjelző és a fék. A helyzetjelző része működik.

2022. ápr. 18. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!