Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rossz váltás miatt kigyulladha...

Rossz váltás miatt kigyulladhat a motorhiba jel? (Nissan micra)

Figyelt kérdés

Eddig nem volt baja, tavaly megcsinálták a hibáját,azóta semmi baja nem volt, modt engedtem a páromnak vezetni, kigyulladt.


Az a baj, hogy szerintem nem jól vált, mintha nem szeretne. Pl. kereszteződésbe megáll, aztán nem vált vissza, elindul 2-es, 3-sba. Vagy ha vissza is vált, akkor elkezd gyorsulni és semennyire nem húzatja ki,egyből vált felfele, 1500-2000-es fordulnál kb. Mire 50re felgyorsul,addigra már ötösbe van


2022. ápr. 18. 22:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%

Engem csak az érdekelne hogy a banatba lehet elindulni hármasban?


Nekem már kettesben lefullad az autó ha úgy akarok veletlen. Biztos hogy nem tesz jót a motorjának.


A mai modern autók már kiirjak hogy mikor valtsal felfelé, az enyém is csak hogy nem jó értékeket mutatnak, nekem már 40nel otosbe akarja hogy valtsak, lehet ezt neki o is. Otosbe felesleges felvaltani csak kb 80nal

2022. ápr. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Nem ,nincs összefüggés a váltás meg, hogy a motorvezérlőnek valami nyűgje van. Biztos, hogy teljesen más miatt gyulladt ki az a lámpa.
2022. ápr. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Nem gyullad ki rossz váltás miatt, az hogy valaki rosszul vált, vagy 1-es helyett véletlenül harmadikba teszi, bárkivel megeshet ritkán és nem villan fel. Ki kell olvastatni a hibakódot.
2022. ápr. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Nincs összefüggés, de mutasd meg neki hogy kell. Magyarázd el, hogy ez nyírja a legjobban a motort, hogyha alacsony fordulaton használják, sőt a kuplung is sokkal gyorsabban kuka lesz, mert nagy gázt kell adni és fogásponton tartani a kuplungot sokáig, hogy 2-esben elinduljon. Mutasd meg hogy kell, az a legjobb. Hogyha rosszul csinálja éppen, akkor szólj neki szépen. A hibakódot pedig érdemes kiolvasni.
2022. ápr. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Ki fogom olvastatni mindenképp, csak fura nekem, hogy máskor is akkor volt rossz hangja az autónak,mikor ment vele,most meg ez is. Lehet csak véletlen
2022. ápr. 18. 22:21
 6/22 anonim ***** válasza:
Mikori autó? Ez már az új micra?
2022. ápr. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
2006os.
2022. ápr. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nem, ez még régi, 2004-es.
2022. ápr. 18. 23:56
 9/22 krwkco ***** válasza:

"Rossz váltás miatt kigyulladhat a motorhiba jel?"

Lehet összefüggés.

Ha valaki alacsony fordulaton nagy gázt ad, akkor a hengerekbe több levegő-benzin keverék jut be és a nagyobb sűrűségű közegben nehezebben ugrik át a szikra. Nagyobb feszültség kell és ezt már a gyujtórendszer halódó darabjai nem bírják és áthúznak. A kompjuter számolja az égéskimaradásokat és ha úgy gondolja, hogy ez már túl sok, akkor kigyujtja a csekk-and-dzsinn-t.

Rendbe kell hozni a gyujtásrendszert.

2022. ápr. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

modt engedtem a páromnak vezetni, kigyulladt.

na itt követted el a hibát barátom


3-asban el lehet indulni nulláról, gyurinak sikerült a sofőrők címü filmben padlógázzal csusztatással de nem kéne gyilkolászni

2022. ápr. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!