Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mannol 5w40 motorolajról mi a...

Mannol 5w40 motorolajról mi a vélemenyetek? Jó olaj?

Figyelt kérdés
Kicsit félek mivel “új” márka..

2022. ápr. 19. 20:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Annyira nem új márka, én már vagy 5 éve ezt használom. Egy átlagos középkategóriának tartom. Népszerűségével együtt sajnos az ára is csak nőtt az utóbbi években.

Melyik 5W40-re gondolsz? Én pár éve beleástam magam a témába amikor ezt a viszkozitási osztályt kerestem a járgányomba. Akkor az Elite 5W40-nek voltak a legjobb kenőképességei.

https://www.youtube.com/results?search_query=piotr+tester+ma..

Az utóbbi 3 évben pedig (egy másik kocsiba) ezt az olajat teszem, mert ezt ajánlja hozzá: Mannol 7707 O.E.M. Ford Volvo 5W-30

Egyébként nem kell ezt az olaj dolgot túlmisztifikálni, 10e km elteltével le kell cserélni és teljesen szintetikusat kell használni.

Itt egy olajválasztó amivel kikeresheted a kocsidhoz valót:

[link]

2022. ápr. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Ha megfelelő a minősítése az autódba akkor használd bátran. Nem új olaj, már régen piacon van és megfelelő minőségű.
2022. ápr. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Olcsó ezért mindig azt használom, csak ajánlani tudom, ha megfelel a kézikönyv által előírtaknak, akkor mehet bele.
2022. ápr. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 krwkco ***** válasza:
79%

A Mannol német cég. Nagyon sokféle gyári minősítésű olajat kever és árul, láthatóan megvan a szaktudás.

Ugyanakkor alig ismert, ellentétben pl. a Shell-el vagy Mobil-lal. Az olajainak kicsi a reklámtartalma és ez látszik az árakon.

És ennek ellenére van tesztnyertes olajuk:

"A Mannol Energy Combi LL a győztes az ár-teljesítmény rangsorban. Ez a legjobb viszkozitású olaj, amely különösen hideg körülmények között jól működik. Az adalékolás is sikeres. Az egyetlen bosszantó dolog az, hogy a címke nem egyértelmű, bár van egy VW kiadás."

[link]

Nem ezt a Mannol Energy Combi LL olajat kell rakni az autódba, hanem azt, amelyiknek stimmel a gyári specifikációja. A cikket csak azért linkeltem, mert mutatja a minőséget.

2022. ápr. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
Én 5W30-as MANNOL-t használok, DEXOS 2 specifikációt tudja, az én Opel benzines motoromnak ez az előirás. Nekem semmi bajom vele, és nem kell a sok reklámot is megfizetned mint a nagyobb neveknél. Gondolom az 5W40 is jó minőség.
2022. ápr. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

Hyundaihoz én is Mannol 5W-30 olajat használok, évente (8e km) olaj és szűrő (az viszont MANN) cserével.

Sose derül ki, mi lenne ha, de utánaolvasva én ezt preferálom, megbízható minőségnek tartom.

2022. ápr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
59%

Én használtam mannolt működött vele a gép.


Fekfolyafekbol cseréltem mannolra és feltűnt hogy kis szmotyik úszkálnak benne így azt egyből cseréltem is , nem bíztam benne. Azóta maradok motorolajnal is a drágábbnal nem kockáztatok 3000 Ft érdekében.

2022. ápr. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%
Jó olaj. Feleségem autójában én cserélem az olajat. 5w30 combi ll-t használok. Tud annyit mint a castrol edge csak olcsóbb.
2022. ápr. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
A mannol egy ukrán olaj, ukrán vezetőktől akik németo-ba jegyezték be a céget hogy eladhatobb legyen, mégis csak jobban bíznak a friccekben mint a kozákokban. Alapvetően nem rossz olaj, nem egy minőségi, de régebbi autókba amikkel 2-5 évre tervezel teljesen jó én is bele merném önteni. nyilván ha OT vizsgára készülsz akkor castrol/likvidmolly/mobil1 prémium kell
2022. ápr. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
2022. ápr. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!