Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek a mannol...

Mi a véleményetek a mannol olajokról?

Figyelt kérdés

Azok belűl is a mannol energy Combi ll 5w30 rá gondolok,mivel keveset megyék évente ,viszont be szeretném tartani az 1 éves csere gyári előírást,így nem akarok feleslegesen drága olajat.

+ Megtetszett a éster technológia,hogy puhá tartja a tömítéseket,mit gondoltok róla?



2021. jan. 8. 08:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%

Mannolnak olaját még nem, de más termékeit (autóápolási) már használtam. Hát nem egy csúcstechnológia. Ami rá van írva, azt nagyjából tudja, de engem nem nyűgözött le.

Részben ezért is az olajukhoz nincs bizodalmam. Pont akkor ha keveset mész, évente csak egy olajcseréd van (mert előbb jár le az 1 év, mint az X km). Ez esetben végképp nem spórolnék az olajon. 5 liter márkásabb olaj kijön 13-15eFt-ból. Egész évre ez nem egy hatalmas költség.

2021. jan. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Most total ineo long life van benne.
2021. jan. 8. 08:32
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Olyan ez, mint a hit. Ha szerinted a Castrol sokkal jobb, akkor úgyis azt teszed be 3x áron. Ha pedig nem hiszel a reklámoknak, akkor beleteszed a sima Mannolt is. Aki évente cseréli az olajat, az már megtette a legfontosabbat. Én Total 7000-et használok, az kb 20%-kal drágább a Mannolnál és nincs vele bajom, teszi a dolgát.

Az átlagember meg szinte soha nem jut el odáig, hogy meg legyen bontva a motor és megnézzék, mit is okozott az olcsó olaj, ami kb bizonyíthatatlan is. Ha neked a Mannol tetszik, rakd bele azt, csak tartsd az évenkénti cserét.

2021. jan. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A háromszoros ár, kicsit túlzás. Az említett Mannol olajból 8300Ft körül van 5 liter. Castrolból 13.000 Ft. Éves szinten 5200Ft.

Ettől függetlenül akinek szimpatikus és a gyártóművi előírásoknak megfelel ez az olaj, használja nyugodtan. Széthullani valószínűleg nem fog tőle az autó.

2021. jan. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
*Éves szinten 4700Ft...
2021. jan. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem forgalomba se hozhatnák, ha egy vacak lenne, különben megjelennének a piacon az 1000 Ft-os olajok is. Erre szigorú szabványok vonatkoznak, csak az egyiken megfizeted a márkát ami önmagát adja el, a másikon meg az árat kell levinni, hogy azért vegyék meg.

Egy labor kell, ahol ezeket elemzik. Van pár ilyen, de rendesen kell bogarászni hozzá, hogy ne fulladjon reklámba az egész:

[link]


Márkákkal:

[link]

2021. jan. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Általánosságban igaz az, hogy amire nem írják rá milyen szabványnak/gyártói ajánlásnak felel meg, azt nem is teljesíti (akkor ráírnák).


Ez a Mannol Energy Combi LL 5w30 nekem nem túl meggyőző az egyedüli VW ajánlásokkal.


Árukereső termékleírásában behazudnak API SM/CF, ACEA A3/B3/B4/C3, és sok más gyártói ajánlást is:

[link]


A Mannol honlapján nincsenek ezek:

[link]



Kérdező, én keresnék valami más terméket.

2021. jan. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Utolsó,a szabványokat érdemes a gyártónál megnézni sok drágább olajnál is előfordul elírás,persze hazudhattak is de hiba is lehet.
2021. jan. 8. 10:16
 9/17 anonim ***** válasza:

Ja, a Total Quartz Ineo Long Life 5W30-nál is hasra írják az ajánlásokat.


[link]

[link]


A hivatalos infók alapján szerintem ez jobb olaj, mint a kinézett Mannol.

2021. jan. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

7: Az a magyar oldal nem tudom mennyire hivatalos. Itt az eredeti, német:

[link]

Itt látszik, hogy rengeteg jóváhagyással rendelkezik. Én nyugodtan beletölteném az autómba. Nagy neveknél meg kell fizetni a márkát és a marketing költségeket is.

2021. jan. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!