Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit érdemes alkudni egy...

Mennyit érdemes alkudni egy autó árából?

Figyelt kérdés
Sziasztok, mennyi az az összeg amiről az eredeti árhoz képest érdemes elindulni ha autót szeretnénk venni, és az eladó nem riad vissza az alkutól sem? Mi az az összeg aminél ti elsétálnátok és mi az amit még meggondolnátok az autó meghirdetési árához képest? Ha esetleg kereskedőtől veszek autót ott érdemes alkudozni? És ha igen akkor ugyanolyan mértékben mint magánszeméllyel?

2022. ápr. 20. 20:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ilyen magas kilóméterfutásnál a kereskedő is tudja, hogy nehéz lesz eladni az autót. Be sem szoktak ilyet vállalni, hacsak nem nagyon olcsón szerezte be. Próbálj sokat alkudni rajta.

Nekem 3-4 milliós autóim voltak az utóbbi időben, mindegyiken 200-at tudtam alkudni.

2022. ápr. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Manapság, ebben a faramuci gazdasági helyzetben inkább ráígérnek, hiszen felfelé megy a használt autók ára is. Így nagyon nagy alkura nem számíts!

Attól is függ, milyen állapotú a kocsi. Ha egy megvigyázott, végig garázsban tartott, első tulajos patika autóról van szó, akkor nem lenne képem "kisebbségieskedve" azt mondani, hogy a 790e helyett én csak 300-at adok értem, mert csak... ennyim van.

Ha pl durván kopott a gumi, bemattult a fényszóró, rozsdás, stb. tehát van alkualap, akkor 5, max. 10%-kal erre hivatkozva meg lehet próbálni, de simán lehet hogy elhajt, mert ha nem sürgős neki, akkor majd jön és megveszi más. Tehát 750, nagyon max 700.

2022. ápr. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ja, most olvastam vissza a kommenteket. Ebben az esetben csak a futás simán lehet alkualap. 700-at ajánlani érte szerintem még nem pofátlanság. Ennyi km-rel valószínű nem kapkodnak érte.
2022. ápr. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
48%
#6-os na pont az ilyen kereskedőket kell messzire elkerülni. Nagy kiadás egy autó az embereknek és még neked áll feljebb hogy nem egy ismeretlen áállapotút akarnak megvenni? Hát jóhogy elkezdik keresni a hibákat, mert nem akarnak egy túlárazott roncsot venni. Eszem megáll hogy ezt magyarázni kell.
2022. ápr. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
55%

Egyetértek.

"próbálják a legdrágább szalonszakszervizek prémium árait beadni" Nem mindenki a garázssoron lévő sufniban javíttatja okosban az autóját. Én pl a 17 éves autómmal a ami napig márkaszervizbe járok. Alkatrészek esetében pedig kizárólag gyárit építtetek be, utángyártott, bontott szóba sem jöhet. Attól, hogy már nem ér sokat az autóm, a megbízhatóság, üzembiztosság, esztétikum ugyanolyan fontos, nem a minél olcsóbban megúszás a lényeg. Legalábbis nekem.

2022. ápr. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!