Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért párásodik a kocsim...

Miért párásodik a kocsim nagyon, ha esős az idő? Múltkor ketten ültünk benne max-on kellett mennie a ventilátornak, hogy ne legyen tiszta pára a szélvédő? Szerintem ez nem normális. Mitől lehet ez, mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés
2010. szept. 16. 08:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogy a külső levegő keringetés van-e bekapcsolva. Az én kocsimon ez egy ilyen tologatható kis gomb, aminek az egyik végén mutatja, hogy kinti levegőt keringet, a másik végén, meg bentit. Nem tudom jobban körülírni!:) De mi jártunk már így. Valahogy véletlenül belső keringetésre állítottuk, és azt vettük, hogy folyamatosan párásodik az ablak. Aztán rájöttünk, visszaállítottunk kintire, és azóta nem.
2010. szept. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Szerintem e testhömérsékletetektöl volt olyan:)

gondold el milyen annak a kocsi ablakai akik szeretkeznem benne?:(hát mi pont ilyen pár vagyunk:D

meg lehet bármit oldani csak akarni kell..

ja és szerintem normális a párásodás..ha csak ültök benne akkor is..

2010. szept. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen az ablak esős időben, pedig a keringető be van kapcsolva. Én ilyenkor egy kicsit leengedem az ablakot, és akkor megszűnik.
2010. szept. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Biggus Dickus ***** válasza:

A belső keringetést KI kell kapcsolni esőben.


Az is lehet, hogy vizet kapott a pollenszűrő.


Ősszel az ablakokat érdemes befújni páramentesítővel (egyet ki kell hagyni, hogy legyen azért hova lecsapódnia).

2010. szept. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Külső keringetésre volt állítva. Én is lehúztam az ablakot:-). Köszönöm a válaszokat!
2010. szept. 16. 09:18
 6/9 anonim ***** válasza:

Az első kérdésedre a válasz: azért párásodik, mert bent a kocsiban melegebb van, mint kint. A szélvédő is hidegebb, és arra kicsapódik a pára, ami esős időben úgyis van bőven.

Két dolgot tehettek: kinyitjátok az ablakot, hogy bent is ugyanolyan hőmérséklet legyen, mint kint, vagy melegítitek a szélvédőt, hiszen a pára a hideg felületre csapódik ki.

2010. szept. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha van a kocsioban pollenszűrő, akkor azt cseréljétek ki, ha van klíma kapcsold be és volt pára nincs pára.

Mikori az autó, milyen állapotban van? nem lehet hogy beázik valahol a padlólemez?

2010. szept. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A pollenszűrőt megnéztem és tiszta piszok,úgyhogy szerintem az lesz a baja. Egyébként 2005-ös az autó.
2010. szept. 17. 09:53
 9/9 anonim válasza:

Sok mindent leírtatok itt de egy dologról senki nem írt. Ha csak enyhén vizes ruházattal (tehát kicsit rádcsepeg az eső amíg beszállsz a kocsiba) az is rengeteget számít, mivel az autóban az elkezd párologni rólad, és az ablakokon csapódik ki pára formájában. Tehát ha még valaki rendesen meg is ázik, akkor bizony párásodni fog az ablak.

Erre a témára úgy találtam rá, hogy kerestem én is párásodással kapcsolatban új dolgokat, de a "normális" párásodással sajnos együtt kell élni, ami a hideg beköszöntével van. Én legalábbis így látom. Ezért sem érdemes rövid távon autózni. Meg azért sem, mert ez veszi igénybe igazán a gépet.

2015. okt. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!