Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Fiesta, Seat Ibiza vagy...

Ford Fiesta, Seat Ibiza vagy Suzuki Swift?

Figyelt kérdés

Sziasztok autóstársak!

1 millió forintig keresek egy megbízható és "olcsón" fenntartható (gondolok itt az alkatrészekre) autót. Azért szűkítettem le erre a három típusra a kérdésemet, mivel több tulaj elmondása és tesztek alapján ezekkel az autókkal aránylag jókat lehet autózni (persze bizonyos kereteken belül).


Motorok (benzin):

Swift esetében az 1.3 és az 1.5 játszik.

Fiesta esetében inkább 1.6, bár ez sajnos ritka.

Seat Ibiza pedig a 85 lovas és a 101 lovas 1.4.


Városban és országúton használnám leginkább, autópályát nagyon ritkán látna.


Ti melyiket ajánlanátok inkább?

Szűkítsem tovább a keresést vagy várjak egy jó állapotú darabra e három típus közül?

Illetve ha nektek van a felsorolt típusból akkor véleményeket, tanácsokat szívesen fogadok!

Köszöntem! Szép napot! 21/F



2022. ápr. 24. 12:20
 1/7 A kérdező kommentje:

Jut eszembe: egy '98-as sedan Swiftet váltanék le.

Ehhez mérten minden típushoz drágább az alkatrész, de fentebb arra gondoltam, hogy nem szeretnék legatyásodni, ha szervizelni kell a kocsit :)

2022. ápr. 24. 12:22
 2/7 Koaxk Ábel ***** válasza:
72%

Azért nem lenne baj, ha nagyjából generációt (évjáratot) is belőnénk!


De sejtem kb mikre gondolsz a Seat Ibiza egy VW Polo klón tökéletesen megbízható kis kocsi! Én inkább ezt venném a listából!


A Fiesta szintén jó kis kocsi, bár nekem kifejezetten az 1.6-os motorral kapcsolatban nincs tapasztalatom, de maga az alap kocsi nem rossz választás!


A Swift meg ugye a megölhetetlen kategória, bár a legunalmasabb választás a 3 közül!

2022. ápr. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Ennyiért Swiftet vennék. Rendkívül megbízható. 2007-ben vettem újonnan, most 15 éves és 150 ezer van benne, de még 8-10 évig nem szándékozom lecserélni. Tényleg csak a kötelező szervizek és kopó alkatrészek cseréje alkalmával lát szerelőt. Elég fapados, de munkába járás mellett megjárta már Lengyelországot, Ausztriát és az Adriát is.

Hatalmas a választék, sok első tulajos, jó állapotban lévő Swift van a használt autó piacon.

Ja, és ezeket biztos nem gazdasági totálkárosan hozták be külföldről, és nincs 500 ezerről 190 ezerre visszatekerve az órájuk.

2022. ápr. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat eddig!


Persze, dobok egy generációt:


Swift 2005 és 2010 közötti gyártásra gondolok. Közkeletibb nevén: "Vasaló" Swift.

Ibiza a 6L kódjelű, amit 2002 és 2008 között gyártottak (nekem a facelift utáni szimpatikusabb)

A Fiestánál pedig a 2002 és a 2008 közötti gyártást figyelgetem , azt mondják az 1.4 is jól viszi a kis kasznit, de az 1.6 jobban tetszik számomra (Foucus-nál azt mondják, hogy meggyilkolhatatlan az a motor és olcsón fenntartható).

2022. ápr. 24. 14:57
 5/7 anonim ***** válasza:
19%
Én Fiestát vennék, 1.4 tdci-t
2022. ápr. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
21%

1.3 Swift. Mindegyik egy nyomortanya 180cm magasság fölött, de legalább keveset fogyaszt.

Ha nem a 3 opció közül kellene, akkor ennyiért Skoda fabia 1.4, vagy valami megkímélt Corsa.

2022. ápr. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

gy '98-as sedan Swiftet váltanék le.


vezethetem? 1.3 8 szelepest kérek

2022. ápr. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!