Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kérjek fényszórómosó berendezé...

Kérjek fényszórómosó berendezést az új autómra?

Figyelt kérdés
Új autót vásárolok full LED fényszórókkal. Kb. 50.000 Ft lenne extraként a fényszórómosó. Azt hittem, hogy ez is ilyen lapátos megoldás, mint az ablaktörlő. De több ismerősöm is azt mondta, csak pénzkidobás, hiszen semmi mást nem csinál, csak pazarolja az ablakmosó folyadékot. Nem töröl, csak lespricceli a fényszórókat ablakmosó folyadékkal, aminek én sem látom sok értelmét...

2022. ápr. 29. 18:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Én nem kérném. Minek? Terepjáró, amivel állandóan mocsárban, sárban, homokviharban fogsz járni, ahol állandó gond, hogy tetőtől alvázig csupa sár és mocsok mindig, ezáltal veszélyeztet, hogy a lámpákat a retek befedi és nem látsz? Ha nem, akkor minek? Okkal nincs az autók 99,97%-án.
2022. ápr. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%

Fölösleges. 2000 km enkent 5 másodpercel tovább mosod a kocsit, kb 30 Ft.

3 000 000 km után behozza az árát.

2022. ápr. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

50.000 egy új autó árához képest szinte semmi. És gondolom nem minden nap veszel új autót. Én kérném.

Az a lapátolós megoldás szerintem már jó negyed évszázada nincs. Utoljára talán a kocka-Ladán, vagy valami öreg Volvon láttam hasonlót. Az előző autóm 2005-ös volt. Már azon is magasnyomású fúvóka mosta a búrát. Igaz az gyárilag xenonos volt, ahhoz kötelező is volt.

A mostani autóm led-mátrixos és nincs hozzá mosó, nem is volt kérhető. Nekem néha jól jönne. A led nem termel túl nagy hőt. Amikor órákat mész szakadó hóesésben sötétben, akkor jól jönne, ha látnék is valamit. A hó, jég szépen rárakódik a búrára, nem olvad le. Persze ha csak városon belül pár km-re futkosol rendszerint, oda valóban nem létszükséglet. Én a másik véglet vagyok.

2022. ápr. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Ha ingyen adnák sem kéne. Csak plusz hibaforrás, értelme meg ( főleg városban) semmi.
2022. ápr. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Volt lapátos mosóm, volt sima is, soha az életben nem használtam.
2022. ápr. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

Amikor 1,5 éve konfiguráltam a saját autómat, akkor nekem nem javasolta az értékesítő.


Azóta egyszer éreztem azt, hogy jól jött volna: tipikus téli latyak, éjszakai sötét... olyan koszosak voltak a lámpáim, hogy szó szerint semmit nem világítottak, gyakorlatilag vakon kellett menni a 10-es főúton. Félelmetes élmény volt, még csak félre se mertem ott állni, hogy letöröljem.

Na, hát akkor szidtam magam, hogy nem kértem.


De egyébként tényleg azt szokták mondani, hogy nem igazán éri meg. Állítólag előszeretettel le is törik parkolásnál...

2022. ápr. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
Veszel új autót 5-10 millióért és 50 ezres extrán rágódsz? Ne viccelj már. Kérjed. Jól jöhet néha. Ha meg tönkremegy akkor tönkremegy. Meg fogod bánni, ha nem kéred.
2022. ápr. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Én kérnék. Egy új autó árához képest 50ezer az szinte semmi. Ellenben ha tiszta retek az út például télen akkor hasznos tud lenni.
2022. ápr. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
Kérnék rá. Télen jól jön mert a led nem fogja a jeget, havat leolvasztani. Ezeket a fényszórókat tilos bármivel kapargatni mert vékony lakkréteggel vannak bevonva.
2022. ápr. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekünk van az autóban. Úgy működik, hogy minden 5. szélvédőmosáskor a két fényszóróra is spriccel ablakmosót. Néha meglepően sokat tud érni.
2022. máj. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!