Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Xenonfényszóróhoz miért...

Xenonfényszóróhoz miért kötelező a fényszórómosó?

Figyelt kérdés
Jelenleg halogén fényszóró van a kocsimban, de azt mondták, hogy nem lenne jó ötlet átcserélni xenonra, mert fényszórómosó hiányába megbüntetne a rendőr. Ez tényleg igaz? Milyen ok miatt kötelező xenonhoz a fényszórómosó?

2018. okt. 29. 08:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a úti kosz igen gazdag kvarckristályokban, ami arról híres hogy töri a fényt. Vagyis a koszos xenon fényszóró vakít.
2018. okt. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Több sebből is vérzik igazából ez a halogén-xenon csere-bere. Mert nem csak mosó kell, hanem dinamikus magasságállító is, tehát a hepehupás úton is kvázi változatlannak kell lenni a bevilágított távolságnak, mert ha nem, akkor szintén vakítja a szembejövőket. Aztán nem cserélhetsz simán fényforrást (sokan csinálják) mert az nem xenonra van tervezve, eleve vakít, mert borzasztó nagy a szórt fénye (ugye ismerjük a "paraszt-xenon" fogalmát?!). Belülről ez úgy jelentkezik hogy a fák teteje is tisztán látható. Persze ez a fénymennyiség meg hiányzik az útról, de nyilván kárpótol a díszkivilágítás...
2018. okt. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Az én kocsimba is így van. Persze nem mi csináltattuk, használtan vettük. Semmi gond nem volt vele, látta már rendőr nem egyszer, semmit nem szólt. Én magamtól biztos nem rakattatam volna bele, de így sincs semmi gondja. Műszaki vizsgán egy 2ezrest kell csak csúsztatni és semmi gond. De ha úgy lett volna én egy másabb izzóval próbálkoztam volna nem ezzel.
2018. okt. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha mosó nincs magasság állító sincs!

Imádkozz, hogy ne egy fáradt kamionossal találkozz éjszaka.

[link]

2018. okt. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A mosó a legkevesebb. (mert kb semmit nem csinál csak benedvesíti a búrát ami kb ugyan olyan koszos marad csak még vizes is lesz) Alapvetően a projektor a lelke egy xenonnak.

Viszont alapvető gond, hogy sokan a halogén foncsorba raknak xenon izzót. Ami a legszarabb végkimenetelhez fog eljuttatni.

2018. okt. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Automata motoros állito kell bele plusz a mosó . Moso amiatt , hogy a nagyja kvarc kristályt le vigye és ne vakítson az állito meg amiatt , hogy sz.r uton vagy megpakolva is jól álljon a fényforrás és igyszintén na vakítsa el a szembejövőt .

Nekem sima projectoros lámpa van a kocsimban amivel gyárilag is szerelték őket . Kinézete 1:1 a xenon csak ebben más a projector fénye kb annyi a fénye mint a sima halogén izzónak és ebbe nem kötnek bele sehol . A xenonba viszont egyszer fog egy szőrös szivű nkh-st vagy rendőrt és pápá forgalmi és majd vissza alakítás után mehet szigoritottra . Ha volt projectoros lámpa gyárilag ami nem xenon abba nem kötnek bele de annak a fénye se közelíti meg a xenom fényt . Na meg a halogén is vakít amikor fel van tekerve vagy sz.rul van beállítva és megy a csodálkozás , hogy miért villognak szemből .

2018. okt. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Automata motoros állito kell bele plusz a mosó . Moso amiatt , hogy a nagyja kvarc kristályt le vigye és ne vakítson az állito meg amiatt , hogy sz.r uton vagy megpakolva is jól álljon a fényforrás és igyszintén na vakítsa el a szembejövőt ."


A fényszóró mosó csak akkor működik ha ablakot mosol. A magasságállítás csak akkor működik ha egyhelyben áll az autó.

2018. okt. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 B-Boy Tr1ck2g válasza:

huhuu sracok latom sok a tevhit.. (pl a fenyszoromoso nem feltetlen csak akkor megy ha megy a szelvedomosois.. igy is ugy is be lehet kotni)..

szoval.. elso dolog.. ha megallit a rendor helyszinen nem veheti le a rendszamot, nem veheti el a forgalmit es nem buntethet meg.. csak arra kotelezhet hogy vizsgara vidd az autot.. amin persze ugy meghuznak mint a szar ha nem teljesul az osszes feltetel az utolagosan beszerelt xenonhoz..

Hivatalosan csak automatikus fenyszoro-magassagallitassal, fenyszoromosoval es kulon xenonhoz fejlesztett fenyszorohazzal (a legfontosabb amugy) felszerelt autoba lehet betenni a xenon keszletet.. (jobb helyeken ezek a keszlet reszei kiveve a bura aminek az E jovahagyas kodja D-vel kell kezdodjon nem pedig H-val)

A LED-es fenyszoronak meg a Xenonenal is rosszabb a vetitesi kepe de kb hasonlo kovetelmenyek vannak ott is


konkluzio: legalis atalakitashoz a teljes gyari rendszer (lampa, szintezo, elektronika stb.) beepitese/atepitese kotelezo


remelem nem hagytam ki semmi fontosat Udv!

2019. okt. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!