Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogóknál a "NEM MEGY"...

Robogóknál a "NEM MEGY" szleng kifejezés pontosan mit jelent?

Figyelt kérdés

Rábeszéltek egy 2 ütemű 50-es robogóra mert hogy a 4 üteműek "nem mennek", futár munkára és kisebb dombos-hegyes kirádnulásokra akarom használni.


Ez viszont 6 litert fogyaszt 100-on, szóval megszívtam, Yamaha Neo típus.

Ezt úgy hogy 25-30 al max. 45-el megyek városban, igaz dombos vidéken.


Kérdeztem mit lehetne javítani cserélni hogy max. 4-et fogyasszon, de értetlenül néztek, hogy senki sem szokta kérni hogy visszabutítsák a motort, mert akkor "nem megy".


Nekem 50 km/h mindenre elég, meg hogy emelkedőkön fel tudjon menni.


De megint a 4 üteműekkel ijesztgettek hogy azok "nem mennek"!


Elmagyarázná valaki mit jelent ez pontosan?


Szó szerint úgy kell érteni hogy mennék fel egy dombon és a motor meg fog állni és se előre se hátra???



2022. ápr. 29. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Úgy értik hogy a 4t a 2t-lomhább egy kicsit. De nyugi van 4t-be is ami egész jól gyorsul. Engem egészen meglepett a Honda today. Nézz utána.
2022. ápr. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

# 1


akkor ez hülyeség hogy 4 ütemű nem tud emelkedőkön felmenni?

2022. ápr. 29. 21:43
 3/9 anonim ***** válasza:

Ott valami nem jó, elvan cseszve.

A Trabant se evett 6 litert, amelyik jó volt.

2022. ápr. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az nagyon sok, nem folyik a benzin valahol?

Amúgy a 2 üteműek kb 2x olyan erősek már gyárilag fojtással is, hegyvidéken a 4 ütem tényleg felejtős 50cc kategóriában

2022. ápr. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan köbcentinél a 2t nek nagyobb a fajlagos teljesítménye. De a 4t nyomatékosabb. Volt 125-ös 6 sebességes 2t aprilia endurom. Ment mint a rohadás. Persze csak magas fordulaton húzott jól, alacsony fordulaton nem sok ereje volt. 45 fokos emelkedőn 1es be oda kellett neki húzni rendesen hogy felmenjen. Szerintem egy 4t enduro kevesebb erőlködssel is felment volna mert már alacsony fordulaton is van benne nyomaték. Tehát mint kettőnek vannak előnyei is hátrányai.
2022. ápr. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én egy Suzuki lets 4 ütemű robogót nyúzok, tényleg lomha az emelkedőkön. Egy komolyabb emelkedőn 20-30 között tudsz max menni felfele. Ha erős lendületet veszel és visz a lendület mehet gyorsabban is egy ideig. Lomhábbak a négy ütemű robogók a két üteműekhez képest, de legalább kevesebbet eszik. 1.5-2 liter között eszik.
2022. ápr. 30. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#5: igen, a 2T meghal kis fordulaton. De a variátor csodálatos találmány, ha jól be van állítva (és a röpsúlyos kuplung is) akkor sosem fog "befulladni" a motor, és megy mint a barom.

Manuális váltó esetén persze zavaró lehet dolog.

2022. ápr. 30. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Manuális váltó esetén pörgetni kell a rotax blokkot 😅
2022. ápr. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Olyan 4T-t kell venni, ami jól megy. Nekem injektoros Jogom van, 64-nél dadog le az elektronika GPS-el mérve, bármelyik felüljáron felmegy 55-60-al úgy, hogy 90/90 helyett 100-90 gumi van rajta. 1,9-2,1liter/100km eszik, vízhűtéses, 3szelepes blokk, mindegy tél vagy nyár van ez megy. Igaz belpiacos, de Vinoból megkapod ugyanezt a blokkot europai modellként, csak nekem az nem tetszik, vagy ott van kifejezetten futármotor a Yamaha Gear ugyanezzel a blokkal, az kicsit gyengébb a nagyobb kerék meg a súlya miatt, de semmi extra. Az ujabb injektoros Hondák is egész jók. Vehetesz valami karbis 4T is, max raksz rá egy 60-as vagy 70-es hengert, az sem fog 2,5-nél többet enni és lesz egy jó dinamikája a motornak és azok mennek 70-75-öt is.
2022. ápr. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!