Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi okozhatja ezt a jelenséget?

Mi okozhatja ezt a jelenséget?

Figyelt kérdés
Lassabb kanyarokban, pl. körforgalomban olyan a kormány, mintha 2 holtpont között elkezdene mozog magától, legalábbis nagyon könnyen mozdul pár fokot ide-oda, mintha hirtelen holtjátéka lenne a kormánynak, de nincs mert ugyanúgy fordul vele az autó
2022. ápr. 30. 23:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Véletlenül nem valami Peugeot/Citroen?


Annak idején nem is tudom melyik típusnál találkoztam ilyennel. Elektromos rásegítéses a szervó és hát ugye mivel a franciának mindig mindent el kell rontania f*szságokkal, ezért ezt is sikerült neki. Mert kitalálták, hogy ez majd INTELLIGENS rásegítés lesz és kitalálja, hogy mit csinál/mit akar csinálni a sofőr és ahhoz igazodik a rásegítő. Igen, persze, csak a francia mindig is túl idióta volt ahhoz, hogy egy ilyet rendesen megcsináljon és bizonyos esetekben (pl. tipikusan a körforgalom) nem tudott dönteni két opció között és ide-oda kapcsolgatta a rásegítést, aminek hála a sofőr elkezdte ide-oda rángatni a kormányt. Mert mikor befordultál vele, akkor feljebb kapcsolta a rásegítést, hogy a sofőrnek könnyebb legyen és gyengébben kelljen kormányoznia. De ha gyengébben kormányzott, akkor az a szar azt hitte, hogy már nem akar kanyarodni és visszavett a rásegítésből, de mivel a sofőr gyengén kormányzott, az autó elkezdett kisodródni. Mit csinál a sofőr: reagál és erősebben kormányoz, ami miatt megint felkapcsol a rásegítés és rásegítés + erősebb kormányzás = ekkor meg túlkormányzott az autó és elindult a kanyar belső íve felé. Szóval a sofőr lazít és kezdődik az egész elölről.


Nekem van egy fix útvonalam, amin az autókat szoktam letesztelni és egy körforgalomban szoktam megfordulni, szóval teszek egy teljes kört. A teljes kör alatt vagy 8-szor biztosan ping-pongozott a kormány ide-oda. Hol kisodródok, hol belekormányzok a körforgalom közepébe. Ocsmány érzés, teljesen tehetetlennek érzed magad és teljesen megszűnik a bizalmad az autóban, mert nem érzel kontrollt felette, önálló életet él. Kiszolgáltatottnak érzed magad. Biztos megszokható, azonban nem hinném, hogy ez egy olyan dolog, amit meg kellene szokni.

2022. máj. 1. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1. Te aztán jó hülye vagy, hogy rögtön ráfognád valamire.
2022. máj. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem BMW lesz az.
2022. máj. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#2 Én nem fogtam rá semmit semmire. Én egy tényt közöltem.
2022. máj. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#1 6 éve hajtok egy sebességfüggő elektromos szervóval szerelt Citroent és körforgalomban egyáltalán nem így viselkedik, ahogy leírtad. Attól, hogy egyszer vezettél egyet amiben nem volt jó a szervó, ez még nem általános dolog. A kérdésre visszatérve aki először vezet sebességfüggő rásegítéssel rendelkező szervóval szerelt autót annak fura lehet, hogyha lassan mész alig kell kifejteni erőt a kormányzáshoz és minél gyorsabban mész annál több erő kell a kormányzáshoz.
2022. máj. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 Én nem sebességfüggő szervóról beszélek. És nem volt hibás, gyárilag ilyen volt, kérdeztem a tulajt.
2022. máj. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát én soha nem hallottam még ilyen szervóról, pedig 4 Peugeot/Citroen van a családban különböző évjáratokból.
2022. máj. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!