Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy teljesen feltöltött...

Egy teljesen feltöltött akkumulátor hány indítást bír?

Figyelt kérdés
A példa kedvéért, adott egy fapados kocsi pl régi Swift, emberke beül, indít-lefullad, indít-lefullad stb. Hányszor játszhatná ezt el? (Elméleti kérdés, csak kíváncsi vagyok)
2022. máj. 1. 07:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1-nél többet, ez biztos.


Semmi részletet nem adsz meg, így erre nem lehet mit mondani. Pontatlan kérdésre pontatlan válasz: valamennyit.

2022. máj. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1 és 200 között
2022. máj. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Általános iskolai matematika.

Az önindítód legyen 1,3 kW teljesítményű.

Az akkud legyen teljesen feltöltve 56 Ah kapacitású és tudjon a teljes feltöltés-totál lemerülés között átlag 12,0V-ot. (12,5-11,5)

Egy indítózásnál mennyit teker az önindító? 10 másodpercet? vagy még ennyit se. De számoljunk ezzel!

1 mp = 1/3600 h

10 mp = 1/360 h

Az önindítód felvesz 1300/12=108,3 A-t.

Ezzel 10 mp alatt kivesz az akkuból 108,3 * 1/360 = 0,3 Ah kapacitást.

Ezt elméletileg 56 / 0,3 = 186-szor tudod megtenni. Egy ami autóban van rengeteg más fogyasztó is az önindítón kívül. Ezért számoljunk csak 150-nel! Ennyit minimum ki kell bírnia zéró visszatöltés mellett. Feltételeztük hogy minden indításnál 10 mp-en át köszörülsz. Továbbá ha az akku nem új, akkor nem feltétlenül tudja a gyári maximális kapacitását.

2022. máj. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Majdnem jó de az ólom akku karakterisztikájat nem vetted figyelembe ami sokat számít mert a névleges kapacitását max 1-2a-es kisutessel tudja :)


Szóval ennél jóval kevesebb

2022. máj. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Figyelembe vettem. Pont ezért írtam, hogy nem egzakt szám az a 186. Több tényező van, ami miatt lefelé kerekítettem 150-re. Ha már ennyire kukacoskodni akarunk, akkor akár a hőmérséklet is befolyásolja. Vagy ha nem új autóról beszélünk és van egy kis oxidréteg már a kontaktusokon (nem kizárólag a sarura gondolok), akkor az is. És még sorolhatnánk... Nem soroltam fel minden befolyásoló tényezőt, valóban, már szórom is a hamut emiatt a fejemre. De a 150-es szám nagyságrendileg jó becslés lehet vadonat új, maximálisan feltöltött akkut feltételezve.
2022. máj. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!