Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi okozhatja az autómnál,...

Mi okozhatja az autómnál, hogy minden kikapcsolt állapotban van mégis 3-4 nap állás után lemeríti az autó a teljesen feltöltött új akkumulátort is? Háromszor olyan is előfordult már, hogy 10percet autóztam és elment a világítás és lemerült az aksi.

Figyelt kérdés

10 percet autóztam és elment a világítás, és annyira lemerült az aksi hogy be sem indult utána, pedig feltöltött aksival indultam el.Rámértünk, a generátor tölt.. több aksival is próbálkoztunk.. mindnél ugyanez a helyzet..tehet nem az aksival van gond.Minden kikapcsolt állapotban van az autóban amikor 3-4 nap alatt lemerül teljesen.Egy 16 éves Audiról van szó. Szeretnék magam a hiba okának végére járni.

Hogyan deríthetem ki a hiba okát? Ötletek?


2012. márc. 19. 12:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Valószinűleg nincs töltés. Vagy egyszerűen rossz az akksi.
2012. márc. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ja nem olvastam már megint rendesen. A fesz-szabályzó is jó? Ha beindítod a motort, mekkora feszültséget mérsz az akksin? És ha járó motornál leveszed a + sarut, akkor mennyit mérsz a két sarun (az akksi nélkül)?
2012. márc. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ha megy a motor 14.8 Volt feszültséget mérek a két sarun az aksin. Egyik autószerelő ismerősöm szerint járó motornál ne vegyem le sarut aksiról, mert az nem tesz jót a generátor diódáinak, tönkremehetnek. Egyébként pedig akkor leáll a motor. A feszültség szabályzó a generátorba van építve, de ismereteim szerint ha nem volna jó, akkor nem volna töltése a generátornak. Ha a diódái nem volnának jók, akkor pedig már leégett volna a generátorom, ezt hallottam eddig.
2012. márc. 19. 15:28
 4/14 anonim ***** válasza:
a 14.8 túl sok :/ a víz bontási határfeszültsége 2.4volt ez 6 cellára vonatkoztatva 14.4v lehet maximum. Valószinű hogy a fesszabályzód rossz.
2012. márc. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
valamikor nagyon régen volt egy 1200 ladám annál jártam igy.mindent kimértünk,megnéztünk ,átvizsgáltunk sehol semmi,egyszer véletlenül bekapcsoltam a fütömotor kapcsolóját és majdnem forró volt. kicseréltem soha többet nem volt ilyen probléma
2012. márc. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem sok a 14,8. Akkor bontja a vizet intenzíven ha már az ólmot nem tudja. Teljes töltés.
2012. márc. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A 14.8 még belefér, valami szívja az akksit, vagy szivárgó áram van valahol, vagy a riasztó vagy a fejegység, bár ez a menet közben elmenő világítás téma elég paranormális jelenség, a generátor elvileg minden további nélkül ki kell hogy tudja szolgálni az elektromos rendszereket.

Szerintem vidd el autóvillamosságishoz, te a nulla tapasztalatoddal és a multimétereddel nem fogsz túl sokra menni,esetleg akaratlanul is összezársz valamit, aztán lehet vakarózni. :)

2012. márc. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Valamit nem szereltél be korábban ami nem gyári? Akár magnó,vagy valami kis elektromos kütyü?
2012. márc. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Mértem áramfelvételt az aksinál, azt tapasztaltam, hogy rádió fejegységet kihúztam akkor alaphelyzetben mikor mérni kezdek (odaérintem) olyan 6-8 másodpercig van egy olyan 160 milliamper áramfelvétel azután ez megszűnik teljesen. Fejegységet ráadva ehhez hozzáadódik olyan 80 milliamper áramfelvétel még, a 8 másodperc eltelte után ez a konstans 80 milliamper marad amit gondolom készenléti állapotban a fejegység fogyaszt. Riasztó vagy egyéb beszerelt kütyü nincs az autóban. Ez a 80 milliamper szerintetek még normális?
2012. márc. 20. 09:52
 10/14 A kérdező kommentje:

A másik kérdésem, hogy az a 8 másodpercig tartó áramfelvétel az normális lehet és vajon mi okozhatja?

Fogok konzultálni autóvillamossági szakemberrel is majd alkalomadtán, de addig szeretnék okosodni ezért érdeklődöm itt is, szóval ötleteket várok, vagy hozzáértők válaszait is, hátha okosabbak leszünk. :)

2012. márc. 20. 10:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!