Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv! Eladtam egy autót több,mi...

Üdv! Eladtam egy autót több,mint két hónapja.Eladáskor azt mondtam fél éve volt rajt vezérlés csere(nem tudom bizonyítani)de a vevő szereltette az autót(vezérműtengelyt cserelt) szerelés után eltörött feszítőtőcsavar motor kuka. Rám akarja kenni?

Figyelt kérdés
Rám akarja verni a hibát. Lehetek hibás?

#használt autó #Vezerműszíj szakadt
2022. máj. 4. 04:49
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Engedd el. Engem hívtak hogy éppen a váci út végén a meki parkolóban programozzak a kocsit és azóta check engine van. :)

Mondtam neki hogy így járt oldja meg. Végülis leszállt rólam

2022. máj. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Most már rejtett hiba miatt akar perelni,mert kopott volt a vezérműtengely,illetve hidrotőke lyukas. Én ezekről nem tudtam, autó napi használatban volt. Nem vettünk észre semmiféle hibát. Valaki esetleg járt így? Illetve ez számít rejtett hibának? Hiszen senki sem úgy ad el autót,hogy előtte szétszedi,hogy átnézze.
2022. máj. 4. 10:14
 13/25 anonim ***** válasza:
Be akarnak fenyíteni hogy add oda nekik a kocsid árát..Ne törődj velük.Ha fenyeget,kérj segítséget. Én tavaly adtam el 1 milla környékén egy kocsit,hasonló figurának amit leírtál,az is kezdte rá kis időre ez meg ez rossz,fos..Ennyit mondtam: Nálam nem volt ilyen problem. Csa
2022. máj. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 krwkco ***** válasza:
92%

"...kopott volt a vezérműtengely, illetve hidrotőke lyukas. Én ezekről nem tudtam..."

Az elvek:

A szavatossági kötelezettség szempontjából nem számít, hogy eladóként tudtál vagy nem tudtál a hibáról. Ez csak a tiszta lelkiismertetet érinti, a gazdasági következményeket nem.

Ha az autóban nálad keletkezett a hiba, akkor Te károsultál a hiba szempontjából nem a vevő. Emiatt kisebb érték került a vevő tulajdonába és ezt gazdaságilag rendezni kell. Ezért létezik a szavatosság.

Ami a konkrét esetet illeti:

Nem tartozik a szavatosság körébe az olyan hiba, ami az autó használtságából következik. Ha elég idős volt az autó, akkor azzal összegyeztethető, hogy a vezérműtengely kopott vagy egy hidrotőke szintén kopás miatt ereszt. Ezért olcsóbb a használt autó, mint az új.

2022. máj. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyébeként, az oké hogy te már cserélted a vezérlést, de miután megbontották, már semmit sem tudnak rádkenni.

Mert ugye, olyan vezérműszíjat nem szokás visszarakni, amit már egyszer levettünk. Magyarul azóta, ha minden igaz, neki is kellett vezérlést cserélni ugyanis a vezérműtengely cseréhez mindenképp meg kell bontani.🤷‍♂️

Ha van olyan barbár, hogy visszarakja a régit, a feszítőt is meg kellett bontani, a szíj visszarakásához, ergo megint ugyanott vagyunk. Rozsdás volt a csavar? Miért nem cserélték ki? Ők rakták össze a "szerintük rossz" csavarral, onnantól pedig az ő felelősségük.

2022. máj. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

"hidrotőke lyukas"

Mert nem lenne szabad lyukasnak lennie? Akkor mégis hogy fogja tenni a dolgát? :D


Ez egy vicc, baleknak néznek és le akarnak húzni. Véletlenül se foglalkozz vele.

2022. máj. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Ha még egyszer hív, mondd meg, hogy innentől zaklatásnak tekinted a telefonjait és te mész a rendőrségre.
2022. máj. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Elvileg szervizben csinaltatta az autót. Azok is fenyegetnek bírósággal. Megakarják magyarázni,hogy vezérlést nem bántották,holott ehhez a művelethez bántani kell. Most belenyugodott a csavarba. Most rejtett hibákkal perelni
2022. máj. 4. 19:33
 19/25 anonim ***** válasza:

Hát pereljen, szíve joga, Ő pénze.

Eredménye nem lesz.

2022. máj. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 krwkco ***** válasza:
100%

Még egy dolog fontos: Mielőtt a vevő bármit tenne a hiba kijavítása érdekében, az eladót bizonyítható módon (ajánlott levél, e-mail) fel kell szólítani, hogy teljesítse a szavatossági kötelezettségeit. Hogy legyen módja az autó kijavítására vagy visszavételére, esetleg bizonyításra.

Ez itt nem történt meg.

2022. máj. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!