Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Legjobb és legrosszabb esetekb...

Legjobb és legrosszabb esetekben mennyit kérhetnek el egy autó folyadékszintek ellenőrzésért és szükség esetén pótlásáért?

Figyelt kérdés

Tudom elvileg ezeket nem nehéz megcsinálni.

De én hallottam egy olyan dolgot hogy pontosan olyat kell bele tölteni ami előzőleg is benne volt, több féle is jó lehet bele, de ki tudja hogy az előző tulajdonos melyiket használta a sok márka közül.

Ezért vinném majd el egy szerívzbe hogy utána nézzenek hogy pontosan milyen is van benne, és hogy mikor célszerű ezeket cserélgetni, pótolni stb



#Folyadkszintek
2022. máj. 4. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:

nagyjából fél órányi óradíjjal számolj


egyébként a kézikönyvben benne van pontosan, hogy mi kell bele

2022. máj. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha így viszed szervízbe, akkor szerintem téged somán lehúznak majd azza a szöveggel, hogy nem lehet megállíapítani ezért majd mindent lecserélnek újra. Bár inkább az a jellemző, hogy csak kiszámlázzák, és rátöltenek neked valamit.
2022. máj. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%

Bármelyik fagyállót keverheted bármelyikkel...


Bemész valami autósboltba és veszel 1 liter előre kikevert -30 fok körüli fagyállót majd feltöltöd a szintig (hogy ha lejjebb van mint kellene).

2022. máj. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3: ez mondjuk nem igaz. Abból is különböző specifikációk vannak
2022. máj. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Pedig de... minden fagyálló etilén-glikol bázisú.

Van "sima" meg monoetilén-glikol.

Összekeverhetsz 12 fajta fagyállót is, különböző márkájúakat, színűeket és semmi nem fog történni :)

(Max lila lesz a színe)

2022. máj. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A G13-as fagyálló pl. nem etilén-glikol bázisú, hanem propilén-glikol bázisú. De nem csak ez számít, hanem az is hogy szervetlen vagy szerves anyagokat tartalmaz. A G11-es ugye a hagyományos fagyálló, jó korrózióvédelemmel mert egy védőhártyát képez az alkatrészeken. Ha ezt összekevered pl. G12-vel, akkor ez a hártyaréteg lemosódik, úszó és csomós gócpontokat képezve, ami nem jó, hiába mindkettő etilen-glikol alapú.

Ha meg G12-t keversz G13-al, akkor a G13 jó tulajdonságai leromlanak.

Tehát nagyon nem jó ez a kevergetés...

2022. máj. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%
Lehet keverni bármelyiket.
2022. máj. 5. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!