Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi számít piroson való áthajtá...

Mi számít piroson való áthajtásnak?

Figyelt kérdés

Nemrégiben szereztem meg a jogosítványomat, így nincs még nagy tapasztalatom a közlekedés terén.

A mai nap egy kisváros belvárosi részén mentem, amikor lassabban mentek előttem az autók, így mire én mentem át a lámpa alatt az sárgára váltott. Konkréten a pirosat nem láttam, de a sárga után rögtön következik a piros... Mi történik ha közben pirosra vált a lámpa én pedig még csak a kocsi felével mentem át a vonalnál? Mire számíthatok?

Amikor még a jogsimat csináltam, akkor az oktatóm azt mondta hogy a sárga még belefér, ha lendületben vagyok.



2022. máj. 10. 12:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Ha te látod a pirosat akkor az szabálytalan, és úgy ha lefotóz azért büntet is.
2022. máj. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Jogszabály szerint a sárga is tilos. Csak akkor mehetsz tovább, ha biztonságosan már nem tudnál. Pl. ha éppen akkor vált sárgára, amikor már a lámpa alatt vagy szinte. Ha satuzás nélkül meg tudnál állni, akkor már a sárgán sem mehetsz át. Gyakorlatban nehéz bizonyítani, hogy szabályos voltál-e, ezért felhagytak azzal a próbálkozással, hogy büntessék.

Lámpa miatt beragadni nem tudsz. A kereszteződés kiürítésére van néhány másodperc.

Egyébként csak akkor szabad behajtani a kereszteződésbe, ha a szabad jelzés tartama alatt el is tudod hagyni. Tehát olyan is lehet, hogy zöld a lámpa, és mégis ott kell maradnod helyben, mert valamiért elakadt a forgalom. Nincs hova menni.

A pesti gyakorlat az, hogy ha szabályosan közlekedni merészelsz, akkor ráfekszenek a dudára, anyáznak stb.

Én piroson már negyedikként mentem volna át, de nem tettem. Aki belém rombolt hátulról, meg akart győzni, hogy én okoztam a balesetet, mert azon a piroson még átmehettem volna. Közben már a keresztforgalom is elindult.

2022. máj. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezt jól csináltad. Ha látod, hogy piroson mész át, az a gond.
2022. máj. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Én ma jobbra akartam menni, van zebra is, ismeritek, amikor van csak jobbra zöld, meg telizöld. Na a csak jobbra zöldnél nyilván nincs sárga, csak eltűnik. Nem tisztem számolni fejben meg tudni előre hogy mikor váltott és mennyi időm van még amíg megtart, ezért ma mentem tempósan tekintve hogy még zöld, mire odaértem pár méterre eltűnt, piros lett, áthajtottam, mert nem fogok csikorgósat satuzni pár méteren csak azért mer' jaj, piros... Igen, átmentem a piroson, a lámpa f@szsága miatt, hogy nincs számláló mellette...


Másik, nem fogok zöldet úgy megközelíteni, hogy jaj jaj mikor lesz sárga, vagy mikor tűnik el a jobbra jelzés? Ha meg tudok állni meg tudok, ha nem akkor belemegyek, ennyire egyszerű. Ezt a rendőrnek is megmagyaráznám, max. felhergelném vele...


Szép is lenne mindenki óvatoskodva közlekedne lámpák környékén.


Azokkal a gyökerekkel több a baj, akik még zöldben, vagy akár már sárgában de belehajtanak a láthatóan dugig tele lévő kereszteződésbe, hogy a keresztforgalom, meg a gyalogosok, kerékpárosok még véletlenül se tudjanak zavartalanul közlekedni tőlük...

2022. máj. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha vészfékezés nélkül meg tudsz állni, akkor a sárgán sem szabad átmenni.

De amúgy sárgán áthajtásért nem büntet a rendőr, csak a legendákban, vagy ha korrupt, de nincs felvétel.

A piroson áthajtás azt jelenti, hogy a lámpa vonalát azután lépi át a kocsid orra, hogy az pirosra váltott.

2022. máj. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
28%
#5 na én áthajtottam, de álljál meg akkor egy ilyen csak-jobbra zöldnél nem satuzva ha egyszer nincs külön sárga...
2022. máj. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
47%

Piros sincs. Ezek önmagukban állnak.

Nem kell satuzni.

2022. máj. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Ja és még valami! Ha mellékjelzőn csak zöldet mutató nyil van, azt a főjelzőn mindig telezöld követi.

Nem tudsz összeakadni keresztfirgalommal.

2022. máj. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
70%
#7 De van piros, mert onnantól hogy az nem világít, a fő lámpa a mérvadó. Ha az piros, akkor piros, megálljt parancsol.
2022. máj. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

#8 Az rendben hogy az követi, természetesen ezt tudom, és úgy nem is lehet összeakadni. Itt a piroson áthajtáson van a hangsúly. Nem tudom mennyi van még a lámpából hátra, haladok, eltűnik, nem rögvest vált át, hanem 3-4s múlva. Meg is állhatnék éppen, de ismeretlen helyen pl. honnan tudjam hogy mennyi időre vannak állítva, esetleg a sávok lámpái hogy vannak hangolva, hogy sejtsem mindjárt eltűnik.


Nem veszekszem, meg nem azt akarok, csak engem bosszant, hogy nem úgy van, hogy ha eltűnik a melléklámpa zöldje, akkor egyúttal legyen sárgára váltás is, és értelemszerűen akkor lassít az emberfia, felkészülvén a gyalogosok átkelésére. De nem, van pár másodperc piros köztes idő, amivel simán lehet jogsérteni, a rendőrök nagy örömére.

2022. máj. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!