Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Inditás után minek mentek el...

Inditás után minek mentek el hirtelen a lóerők (Hyundai i40 benzin)?

Figyelt kérdés

2.0 GDI, évjárat 2014

Eddig kétszer volt olyan jelenség két hét különbséggel, hogy elindulás után azt vettem észre hogy elmentek a lóerők kb. 40 LE és mintha halványan alig észrevehetően picit berángatna húzásnál.

Megállok, újrainditok és minden jó, mintha semmi sem történt volna. 😛

A müszerfal nem jelez semmit, alapgáz sem ingadozik, olajszint is jó, olajfogyasztás sincs.

Mi lehet ennek az előjele?

Hirtelen a gyertyákra gondolok és tervben is van a cseréje, mert lassan olajcsere is lesz, akkor szeretném kicseréltetni.

Persze megnézetem a szervizben, gépre lesz téve, csak kiváncsi vagyok hogy kinek volt ilyen jelenség. 🙂

110 ezer km van benne.



2022. máj. 10. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Millió meg egy oka lehet, mások tapasztalatával sem leszel közelebb a megoldáshoz.


Újkorától a tiéd, vagy használtan vetted? Volt már gyertya cserélve, vagy 110 ezer óta nyúzza ezeket?

2022. máj. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Második tulaj vagyok.

60 ezernél volt gyertyacsere, még az előző tulaj cserélte és én 78 ezer km-rel vettem tőle az autót és 32 ezer km-ert jártam le három év alatt.

2022. máj. 10. 18:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha gyertyaprobléma lenne, az beütné az égéskimaradás hibakódot, lenne check engine ilyenkor.

Én inkább valami rejtélyes kábel/csatlakozó vagy testhibára gyanakodnék.

Elsőre nézdd meg a motorteret nem rágta-e meg a nyest.

Amúgy ezeknek a motiroknak a rákfenéje a kokszosodás, ami szintén okoz rángatász és erőtlenséget, 100-120ekm körül már erősen ajánlják a dióhéjas tisztítàst, én is gyűjtök rá :)

2022. máj. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3: Nem vettem észre semmi olyasmit, hogy a nyest rágott volna meg.

A két jelenség között több mint 2 hét telt el.

Hallottam ilyesmiről a dióhéjas tisztitásról. Kb. mi az ára ilyesminek? Gondolom attól függ milyen motorról van szó.

Egyébként néha pályázom és csak prémium benzint használok, pont a kokszosodás végett is.

2022. máj. 11. 00:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!