Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajfogyasztás: motorfelújítás...

Olajfogyasztás: motorfelújítás, bontott motor vagy eladás?

Figyelt kérdés
600 ezer értékű autó ha jó, azon kívül hogy nagyon magas olajfogyasztása van, nekem teljes mértékben megfelelne, de ha az a logikus megoldás, hogy eladom, akkor azt csinálom, de hajlanék inkább a helyrehozatal felé. Egy ajánlatom van, 300 ezerért felújítaná nekem az autót egy “erre a típusra specializálódott” ember, nem tudni róla semmit, csak csoportban azt mondja magáról hogy ő hű de jó. Aztán van a szerelőm, akit nem nagyon ismerek, vagy jó lesz vagy nem ha felújítja. Vannak motorfelújítók akik biztosan jóra csinálják, de gondolom 4-500 ezer lenne, ez egy 600 ezer értékű autónál elég komoly költség, amit sosem kapnék vissza. Aztán lehet motorból bele bontottat tenni, nem tudni hogy az milyen állapotban van, de gondolom az ilyen 150-200 ezer körül lenne és vagy jó vagy nem. Aztán lehet eladni, de akkor nem tudom mit vennék helyette, talán ugyanilyet jó motorral. Talán az a legjobb? Szerintetek mi a legjobb választás? Természetesen a szakműhely a legjobb, de szerintem nem érdemes annyit költeni rá, mind csak kidobott pénz.
2022. máj. 12. 00:01
1 2
 11/16 krwkco ***** válasza:

"Hogy tudom megállapítani, hogy a kettő közül melyik a probléma? Kompresszió méréssel?"

Szerintem a kompressziómérés segítene.

Elvileg, ha a szelepek zárnak, akkor a rosszul záró szelepszártömítés nem okoz kompresszióvesztést. Szóval az elfogadható kompresszió azt jelezné, hogy inkább a szelepszártömítéseknél szökik az olaj. A rossz kompresszió meg inkább azt, hogy a dugattyúgyűrűknél.

Vagy attól is lehet rossz a kompresszió, ha a szelepek nem zárnak. De ha a szelepszárszimmeringek jók, akkor az nem okozna olajfogyasztást.

2022. máj. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

bontott motort kell beletenni


kb 150 ezerből kijön az

2022. máj. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 krwkco ***** válasza:
Még a kompresszióméréshez annyit, hogy ha a rossz kompressziójú hengerbe egy "gyűszűnyi" olajta töltenek és ettől javul, akkor valószínűleg a dugattyúknál van a probléma, nem a szelepeknél.
2022. máj. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 krwkco ***** válasza:

"Ezek szerint nem segített a PCV szelep csere."

Kicsit lekiismeretfurdalásom van, hogy én javasoltam a PCV cserét. De egyrészt nem gondoltam volna, hogy ez ennyi ideig el fog húzódni. Ha jól látom az első panaszod az olajfogyasztásra nagyjából a múlt év szeptemberében jelent meg itt a gyakori-n. De a PCV szelep kihúzása és ellenőrzése, hogy működik-e max egy félórás munka. És ha lett volna rendes alkatrészellátás, akkor néhány nap alatt bekerülhetett volna az új.

És érdemes elolvasni ezt a cikket egy BMV-ről, ami 1,2 liter/1000 olajat fogyasztott.

Itt is leírják, hogy a legolcsóbban javítható ok a PCV szelep.

És a második lehetséges ok a koksz miatt eltömődött olajáteresztő és a leragadt olajlehúzó gyűrű.

Persze lehetnek további bajok (hengerkopás, dugattyúgyűrű törés, kopás, kiverődés, szelepszárszimmering, szelepvezető), amiket nem old meg más, csak a motorgenerál. Amit meg is tettek, mert egy ilyen műhelynek nem gond szétkapni a motort, ha az igényes és fizetőképes tulaj kéri.

Mindenképpen tanulságos a cikk, annak ellenére, hogy ennek a motornak az olajfogyasztása sokkal kisebb volt, mint a Tiedé.

2022. máj. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Sajnos az egy másik autó volt szeptemberben, eladtam, vettem ezt és ez is ugyanezt csinálja velem. Ezt már nem szívesen adom el, csak ha muszáj. A cikket amúgy nem találom, linkelni akartad, csak kimaradt? Mit ajánlotok mit csináljak és mit csinálnátok a helyemben?
2022. máj. 12. 18:09
 16/16 krwkco ***** válasza:

Bocs, elmaradt a link:

[link]

2022. máj. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!