Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A hibrid autókba miért benzinm...

A hibrid autókba miért benzinmotor kerül?

Figyelt kérdés
Eddig csak a Mercedesről tudom, hogy nekik vannak olyan hibrid járműveik amikben dízelmotor van. A legtöbb autógyártó miért benzinmotort tesz a hibrid autókba? Hiszen ha megszűnik az elektromos hajtás ugyanúgy egy sokat fogyasztó benzines autó lesz.

2022. máj. 13. 08:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Volvonak is van dízel hibrid
2022. máj. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 krwkco ***** válasza:
100%

"A hibrid autókba miért benzinmotor kerül?"

Olcsóbb, egyszerűbb, könnyebb és bírja a bemelegedés nélküli rendszeres használatot.

2022. máj. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A motorkerékpárokba és fűkaszákba is azért van benzinmotor mert k@rva egyszerű.
2022. máj. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 Jó de az más, egy mai agyonelektronikázott, turbósított benzinmotor nem éppen egyszerű.
2022. máj. 13. 10:20
 5/8 anonim ***** válasza:
35%

Peugeot-nak is volt (talán még van is?) hibrid-dízele. Elvileg semmivel se fogyasztott kevesebbet hiába a hibridség, annyi hogy kisebb motorból több lovat elő tudnak hozni, illetve nyomatékosabb lett.


Ennyi.

2022. máj. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy benzinmotor hosszú távon jobban bírja a hibridekre főleg városban jellemző "start-stop" üzemmódot. Egy dízel elég hamar elkormolódna.
2022. máj. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4

hát akkor vegyél rendes hibridet, amikben nincsenek ilyenek : Toyota, Lexus.

2022. máj. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Plug-in hibridként lenne értelme, ha valaki hétközben mondjuk csak városban megy, hétvégén meg több száz km-t autópályán. De a sima hibrid működése teljesen ellentétes azzal, ami a dízelnek jó, hogy beröffentjük, aztán órákig megy. Nekem egy 1.8 HSD-vel szerelt kocsim van, most kíváncsiságból számoltam, 20-szor indult be és állt le a motor azon az 50 km-es szakaszon, amin menni szoktam. Ebben van pár utcányi város, 2 falu, a többi meg 90-es és 110-es szakasz, szóval még csak nem is belváros, ahol minden lámpánál ez van. De nem hibridnek való körülmények között is jól fogyaszt, 800 km autópályán 120-as tempóval meg viszonylag sok 80-as korlátozással 4.8-at írt. Egyszer számoltam tank alapján, akkor 1.5 decit csalt lefelé, szóval legyen 5, de egy dízel se nagyon fogyasztana ennél kevesebbet.
2022. máj. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!