Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit érdemes tudni a crossmotor...

Mit érdemes tudni a crossmotorokról?

Figyelt kérdés
Minden amit érdemes tudni,hogyan kell elkezdeni,milyen jogosítvány szükséges? stb.
2022. máj. 14. 01:23
 1/2 anonim ***** válasza:
65%
Jól kivannak hegyezve(pl 250cc/60LE). Általában 6 sebességes váltójuk van, üzemórásak, 2üteműek(persze van 4t is,a2t ordít a 4t pedig röfög) közúton (hivatalosan) nem mehetsz velük, de így nem kell is jogsi. 🤗 Most pedig térjünk át a rendszámos túra/krosszendurokra. Ezekre már kell jogsi teljesítménytől függően. Itt is 6 sebesség játszik, nem üzem órásak(talán 1,2) de azért jól mennek de pályázásra és nagyon brutális terepre nem alkalmasak. Hogy hogyan kezd el? Hát talán vegyél egy 50es endurot és menj ki vele a mezőre.
2022. máj. 14. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is inkább egy kisebbel kezdj, mert a tervezett 125-ös gép is életveszélyes egy kezdő számára. Hallottam olyan esetről mikor a 80-as géppel versenyző srác ráült egy 125-ösre, és burult is vele. Ahogy az első is írta, inkább vegyél egy 50-es endurót, azzal közúton is mehetsz, AM, vagy B-s jogsival. Nekem egy Aprilia SX50-esem van, ez supermoto, de van az RX, ami csak annyiban tér el, hogy cross kerekek vannak rajta, motorját pedig agyon lehet tuningolni. Kapsz rá 70-es, 80-as hengert , hosszabb löketű főtengelyt stb, fel lehet húzni 12-16 lóerőig is. De hasonlóak a Derbi Sendák, Riejuk stb, D50B vagy AM6-os blokkal Ez mellett pedig legyen pénzed megfelelő ruházatra, mert az sem olcsó, én több mint 200-at hagytam a motorosboltban bukóra, meg ruhára, és akkor ez még nem is a legdrábább kategória.
2022. máj. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!