Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Neketek milyen tapasztalataito...

Neketek milyen tapasztalataitok vannak a nemetorszagbol behozatott autokkal kapcsolatban? Nem legendakra vagyok kivancsi hanem szemelyes tapasztalatokra, hogy milyen allapotuakat hozattatok be, hogy vasaroltatok meg es hogy azota hogy teljesit ?

Figyelt kérdés
2022. máj. 14. 13:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
2 autót vettünk 3éve.magánszemélytől, egyet meg kereskedésből. Eladtuk tavaly mindkettőt.
2022. máj. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémmel semmi baj nincs. 12 éves. Olyan dolgok vannak rajta amit csináltatni kell, mint bármely másik magyar autónál. Most pl fékcsere, kipufogó csere, de a klíma is szarakszik. Semmi rejtett dolog nem volt.

Hogy a km óra mutató mennyire mondd igazat, azt nem tudom, de őszintén nem is érdekel. Megy és kész.

2022. máj. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
Ami olcsó az nem véletlenül olcsó. Főleg hogy még úgy is olcsó hogy a kereskedő is keres rajta a behozatalon felül. Kint ezeket kb kidobják apró pénzért mert sz#rok.
2022. máj. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Láttam már pár tucatot személyesen, testközelből, felemelve. 10-ből 9 hulladék. #3 jól összefoglalta röviden, hogy ez miért van így.
2022. máj. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

4

Arról, hogy magyar kereskedő milyet hoz be, vagy te milyeneket láttál, a németek nem tehetnek. Ők pont hogy megbecsülik az autójukat, 150.000 km-nél pedig veszik az újat, mert telik nekik rá, nekik nem szükséges se tekergetni se kamuzni róla, az a magyar kereskedők, átvevők reszortja.

2022. máj. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
#5 Olvasd el a kérdést mégegyszer. Nem azt kérdezték, hogy a németek hogyan bánnak az autóikkal, vagy hogy milyen az autók átlagos állapota Németországban. Az volt a kérdés, hogy a Németországból behozott autók milyenek.
2022. máj. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem az olcsó hulladékokra gondoltam.
2022. máj. 14. 19:53
 8/14 anonim ***** válasza:

#7 De behozatalra 10-ből 9-szer az olcsó hulladékok kerülnek.


Gondold végig azt, amit #3 írt. A behozatal sok extra költséggel jár, szóval ahhoz, hogy megérje behozni, ahhoz nagyon olcsón kell autót találni odakint. Na és szerinted milyen állapotú a nagyon olcsó autó?


Ez alól kivétel a ritka autók, amit nem az ára miatt vesznek külföldön, hanem mert itthon nincs, de ez ritka, ez az a 10-ből 1. A többi 9 meg hulladék.

2022. máj. 15. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
De nem a kulfoldrol behozatott magyar kereskedotol megvettre gondolok hanem hogy valaki kivalasztott egyet felkeresett egy trailerest es vele behozatta vagy sajat maga megoldotta. Amugy nekem az elozo autom ausztriabol volt behozatva de kereskedotol vettem es semmi gondom nem volt vele kopo alkatreszeket csereltem csak.
2022. máj. 15. 10:48
 10/14 anonim ***** válasza:

#9 Azokra ugyanaz vonatkozik. Tudod te milyen drága a trélerezés ekkora távra? Szóval ugyanott vagyunk: ha a trélerezés költségét figyelembe véve is megéri behozni az autót, akkor vagy egy ritka autóról beszélünk, ahol nem számít a pénz, vagy pedig (10-ből 9-szer) nagyon olcsó az autó, ennek meg nyilván oka van.


Nekem is német autóm van amúgy, kereskedőtől. De amúgy meg autószerelő vagyok és "jópár" behozott autóval találkoztam már, ennek fényében írom a tapasztalatomat. És a tapasztalatomból adódóan hidd el, hogy a sajátom vásárlásánál én sem vettem félvállról az átnézést. Egy olasznál pl. nem lettem volna ennyire alapos, mert azok alig-alig szoktak rohadni.

2022. máj. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!