Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egymás melletti sávban állunk...

Egymás melletti sávban állunk piros làmpànàl. Én a belső sávban, ami egyenesen megy tovább. Krdin vettem észre, hogy rossz sávban vagyok. A jobb oldali elkanyarodik. Indexelek jobbra, mert ha zöld lesz a lámpa, arra kell tovább mennem?

Figyelt kérdés
Mi van ha nem engednek be? Addig feltarthatom a mögöttem lévőket? Ez egyébként szabályos?
2022. máj. 19. 19:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

ott már nem kanyarodhatsz el, rendszerint pont ezért van ott 2-3 méternyi záróvonal

tovább mész és majd visszafordulsz

2022. máj. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tarthatsz fel senkit, és ott már nem válthatsz sávot. Ezek alól az irányjelző használata sem mentesít.
2022. máj. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabályos, de ha épp nincs mellettem senki akkor át szoktam menni a másik sávba ilyenkor.

Ha már vannak akkor nincs mese, megyek a rossz irányba és majd megfordulok.

2022. máj. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
68%

Azért nem mehetek el amellett a beszólás mellett, hogy te ezt komolyan gondolod azután, hogy sikeres KRESZ vizsgát tettél?

Mert azért eddig feltételeztem, hogy akinek jogosítványa van, az tud ilyen alapvető dolgokat.

2022. máj. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Milyen beszólás, kedves utolsó. Senki nem szólt be rajtad kívül senkinek. :)

Tanácsot kértem, segítséget. Nem offolast! Minden bizonnyal te jogsival a zsebedben születtél...


A többieknek köszönöm szépen!

2022. máj. 19. 20:10
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
Senki nem mondta, hogy jogsival a zsebében kell születnie az embernek. Azt meg kell szerezni. De aki már megszerezte, annál bizony felháborító, hogy ilyen alapvető dologgal nincsen tisztában!
2022. máj. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Akkor jó hàborgàst! Szép estét!
2022. máj. 19. 21:17
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Na persze, mert ha azt a böfögésnyi tesztet kitöltöd, amiben majdnem csak annyi van, hogy melyik a jobb kezed, akkor mindent fogsz tudni. Minek kötözködsz? Kérdező amúgy elég egyértelmű a záróvonal minden kereszteződésnél. Szabályosan nem mehetsz át, főleg nem tarthatod fel a forgalmat azért, hogy szabálytalankodj, de ha nincs ott senki, akkor nem fognak meglincselni, hogy rámentél a fehér vonalra.
2022. máj. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó! :) Friss jogsival nem könnyű meg közlekedni.
2022. máj. 19. 22:31
 10/12 Dzsoki ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Valóban,nem könnyű,friss jogsival közlekedni. Még régivel sem! Írtál egy olyan kérdést,amire csak egy válasz van. Már persze,ha be akarod tartani a KRESZ-t. Erre reagáltak a többiek. Miért vagy megsértődve a helyes válaszokon? A magam réséről csak annyit kérdeznék,hogy előéleted? Nem kerékpároztál,robogóztál,mielőtt autós jogsid lett? Még egy gondolkodó gyalogos is tudná a kérdésedre a helyes választ! Te meg leírod! Mire számítottál? Valaki,a KRESZ ellenében igazat fog adni neked? Egyébként,egyértelműen ki vannak jelölve a sávok. Az általad írt esetben,igen,egyenesen vagy köteles haladni!
2022. máj. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!