Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi igaz abból, hogy az 1.4...

Mi igaz abból, hogy az 1.4 TSI 160 lóerős motorokat mindenképp kerülni kell?

Figyelt kérdés

Scirocco-t fogok venni, eddig a fenti motorral néztem, találtam is belőle már olyat, ami megfelelne. Viszont pár helyen olvastam, hogy ez egy rossz konstrukció, és mindenféle gondok szoktak lenni vele.

Marad ugyanebből a 122 lóerős (kb. ugyanennyiért lehet venni), de azzal meg kicsit félek, hogy gyenge lesz, mert autópályán is fogom használni az autót.

A dízelek sajnos drágábbak, az most nem fér bele.


Mit tudtok a 160 lóerős hibáiról? Ha átnézetem szakszervizben, mielőtt megveszem, ott ki tudják szűrni ezeket?

Az egyik azt hiszem a vezérlés, de azt legrosszabb esetben lecseréltetem amint megvettem, akkor az egy darabig rendben, nem?



2022. máj. 20. 16:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
120 lóerő BŐVEN elég autópályára. Én 75-tel mentem régen napi szinten pályán és sose volt bajom vele. Bőven elég a 120 ló pályára. Én egyébként azokról se hallottam jókat, de a megbízhatóságáról nem nyilatkoznék. Én csak annyit segítek, hogy 120 lóerő bőven elég pályára, úgyhogy attól nem kell félj, hogy gyenge lenne.
2022. máj. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Hát én személy szerint kerülném az 1.4 TSI Motorcsaládot a 160 és a 122 lovast is. Igazuk van az előzőknek, pont a “legbetegebb” TSI széria, amúgy az áruk is mindig tükrözte/tükrözi.

Ha mindenképp Scirocco-t akarnék venni akkor a 2.0 TSI-t venném (ami ugyebár szíjas) ez sem a legjobb motor, de fényévekkel jobb az 1.4 (és 1.8 TSI/TFSI modelleknél)

(nekem még a 2.0 Cr TDI-kkel is meggyűlt már a bajom 3 különböző modellben is)


Nade az 1.4 is csak egy motor. Ha nem csörög, füstől és eszi az oljat, (amit ugyebár nem látsz vételkor csak idővel) és még netán lánc is volt már benne cserélve és a koksz kimosva, akkor ez is talán jó lehet.

2022. máj. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A 122 lovas is szenved a szokásos lánc- és kokszosodási problémáktól. Azt is csak akkor tudom ajánlani ha nagyon megbízható volt az előző gazdája. 2.0TSI tényleg jobb lenne, abban legalább van erő is. Normál közlekedésre elég az 1.4 is, de azért ez csak egy sportosabb autó, nem árt ha lehet vele menni is rendesen.
2022. máj. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
122 lovas azért fényévekkel jobb. Megveszed láncos kicseréled mindenképp, aztán nagy baja nem szokott lenni
2022. máj. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!