Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Már az összes kamion automata?

Már az összes kamion automata?

Figyelt kérdés
2022. máj. 23. 09:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Már régóta az.
2022. máj. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Igen már egy ideje. 15-20 éve még voltak olyan automaták aminél kézzel kellett kapcsolgatni a sebességet, de már az sem kézi váltós volt.
2022. máj. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Én is beszúrnék ide egy kérdést. Miért nincs CVT váltós kamion? Nem bírná a hatalmas súlyt és nyomatékot el? Mert én még ilyennel nem találkoztam.


Vagy az alapból alkalmatlan vontatásra?

2022. máj. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
#3 Igen, nem bírná a nyomatékot. Na meg a kamionok váltói olyanok hogy van vagy 15-20 fokozat így nincs értelme a CVT-nek.
2022. máj. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

#3 ráadásul a CVT mivel dörzshajtasnak is nevezik, képzelheted mekkora veszteségekkel dolgozik.


Még egy robogóban is aktív hűtés kell neki, pedig ott ugye bruttó 150kg-ot hajtunk vele 3 lóerővel.

2022. máj. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
AZ automaták 12 sebességesek, de a CVT nem birná.
2022. máj. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Amúgy arról nem is beszélve, hogy a kamion motorja sokkal kisebb fordulatszám tartományba dolgozik mint egy autó, szóval nehéz lenne megoldani.
2022. máj. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem bírja a CVT a nagy nyomatékot. Az Audi ugye nagyon tolta a 2000-res években a Multitronic váltót, de náluk is volt egy olyan, hogy talán 280 NM-től erősebb motorhoz nem lehetett Multitronicot rendelni, mert egyszerűen nem bírta az erőt.
2022. máj. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

nem minden kamion automata, csak uzemanyag sporolas szempontjabol sokkal elonyosebb, mert csomo ceg azt csinalja hogy ugy keri a gyartot hogy tiltsa le a funkciokat amiket a sofor tud allitgatni, es ugy legyen minden beallitva hogy a legoptimalisabb legyen. Amit en vezetek abban meg a sebessegi fokozatokat sem lehet manualisan valtogatni le-fel, csak az automata csinalhatja. Pedig ott a gomb, de semmi sem tortenik ra. A power uzemmod kapcsolo sem mukodik, a PCC-t sem lehet kikapcsolni, meg kb egy perc uresben ketyeges utan leallitja magat. Elozo cegnel ugyan ilyen tipusu Volvo es azt allithattam rajta amit akartam.


Amugy egyes gyartok, pl Volvo,,Mercedes nem is arulnak manualis valtos kamionokat, a DAF-ot a mai napig lehet kerni manualis valtoval, csak egyik ceg sem keri mert a soforok nem szeretik, az automata sokkal kenyelmesebb

2022. máj. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
amugy a Forma1ben volt mar cvt valtos kocsi szoval a “nem birna” kijelentes igencsak megbukott.
2022. máj. 27. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!