Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha az összes kocsi automata...

Ha az összes kocsi automata váltóval lenne szerelve kevesebb lenne a baleset?

Figyelt kérdés

2018. máj. 15. 21:51
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
87%

Autószerelőként nem értem az összefüggést, elmagyaráznád?

Hol találtál erre vonatkozóan statisztikát, hogy kisebb a baleseti kockázat automata váltóval?

2018. máj. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
72%
Igen. Kb. egymillió balesetből egy azért történik, mert a vezető a kézi váltóval volt elfoglalva. Ebben az egy esetben sem közlekedési baleset történik a hölgyvezetővel, hanem hogy be még becsusszant…
2018. máj. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%
Összefüggést én sem értem, manuálisnál a váltást reflexből csinálja az ember, nem kell közben sem tudatosan odafigyelnie, ha mégis ott már alapból gond van.
2018. máj. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
26%
Valószínűleg picivel kevesebb lenne, de ez nagyjából elhanyagolható statisztikailag.
2018. máj. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
63%
10 kéziváltós autóm volt, automata 2, a vezetett kilométerek is kb. ugyanígy aránylanak egymáshoz. Egyetlen balesetem volt, az egyik automatával csaptam el egy őzet.
2018. máj. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
21%

Balesetek leggyakoribb oka, gyorshajtás, elsőbbség meg nem adása, mobilozás, vezetés közbeni elalvás, alkohol...


Annyira függ össze az autó váltója a balesetekkel, mint a színe. A Rózsaszínű autóknak a legnagyobb az esélye a balesetekre, de csak a sofőrjeik miatt...

2018. máj. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem nem.

Kb. pont annyi ember aludna el emiatt, mint ahány figyelmét elvonja a kézi váltás.

2018. máj. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Szerintem az aki manuálisat vezet idegesebb,türelmetlenebb meg agresszívebb főleg nagy forgalomba de ezt valami külföldi kutatók is megállapították.
2018. máj. 15. 23:17
 9/27 anonim ***** válasza:
80%
semmi köze. a külföldi kitatók mindent megállapítanak, meg az ellenkezőjét is. még új nemeket is kitalálnak :))
2018. máj. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
47%
akkor ámerikában nincs is baleset
2018. máj. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!