Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi idő volt nektek, hogy...

Mennyi idő volt nektek, hogy megtanuljátok kezelni az autót?

Figyelt kérdés
A 8. Óránál tartok és még mindig sokat szerencsétlenkedem. Sokszor nem érzem, hogy hol kell megtartani a kuplungot. Eléggé rossz kedvem van miatta, főleg, hogy az ismerőseimnek eléggé hamar ment. Velem van a baj?

2022. máj. 26. 21:34
1 2
 1/16 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Ja hát 8. óránál csodát ne várj :D Próbálj meg órán kívül, szülővel, vagy valakivel gyakorolni.
2022. máj. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Jogsi szerzés után pár hónap.
2022. máj. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Csak az oktató azt mondta, hogy nem tud már mit csinálni velem, ha nem tudom kezelni.
2022. máj. 26. 22:02
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az oktatónak nem kell hinni :D Az enyém tok ki volt akadva, ha nem rutinosan vezettél a 10. Óra után, nem is értettem, hisz erre való az óra, hogy megtanuljuk.

De én is készültem apukámmal, biztonságosan . Ha tudjátok, oldjátok meg. Másrészt, nekem kb 10 óra volt, hogy ne fulladjak le egyszer sem ( persze néha utána is előfordult pl emelkedőn ) , vagy hogy érezzem, nem megyek-e at a felezőn, vagy túl lent ( ez nagyjából 20 óra után lett rutin ) , a végén meg mindig volt gond, de inkább azzal, hogy nem feltétlen tudtam még minden környező dologra figyelni, minden egyes gyalogos aki átrohan stb.


Parkolni mennyit gyakoroltok ? Én ott éreztem meg igazán a kuplung fogáspontját.

2022. máj. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Még nem gyakoroltunk, mert azt mondta, hogy így nem fog menni, ha ennyire nem érzem. :(
2022. máj. 26. 22:14
 6/16 anonim ***** válasza:
Minél jobban nem megy annál többet gyakorolj, otthon is! A sok munka végül meghozza gyümölcsét.
2022. máj. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Butaság :) mi első órán már gyakoroltuk, és pont lassan haladva tudod igazán érezni. Persze minden autó más, de mindnél ugyan azt érzed, plusz ha segít, a fordulatszám is jelzi . Ha tudod, menj valamelyik családtagoddal akar föld úton, ott úgy sem tudsz gyorsan menni, ott meg tudod érezni :)
2022. máj. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget! Eléggé el voltam (vagyok) keseredve. Hiszen nem tudom hol kéne tartsak és mi számít jónak, rossznak vagy az a kategória , hogy jobb ha hagyod a vezetést. Most úgy éreztem lehet nem nekem való,ha ennyire nem érzem az autót,de szeretnék megtanulni vezetni csak most annyira elment minden kedvem tőle.
2022. máj. 26. 22:31
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia! Épp ez a probléma, hogy magad valaki máshoz hasonlítod így persze h nem megy.. Úgy ülsz be a kocsiba, hogy megcsinálom. És megláttod jó lesz!


Legyen lent a sarkad, órási segítség dízeles autón hidd el nekem. A sarok technika a legjobb. Ha van kérdésed írj nyugodtan

2022. máj. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A 3. órán fulladtam le utoljára. Akkor már ment az autó kezelés, legalábbis azon az autón. Igaz nem tökéletesen, mert gyorsan elindulni még nem tudtam, valahogy nem állt rá a lábamra a nagy gáz adása kuplung engedés közben. Emiatt nagyobb forgalomban egészen a vizsgáin nem tudtam pl. gyorsan beugrani 2 autó közé körforgalomban. A 3. óra körül kezdtünk el város kihalt részén közlekedni, pár órával később parkolni, majd egyre mentünk beljebb a nagyobb forgalmú részekre. Illetve pár órát voltunk városon kívül is az órák vége fele. 29 órát vezettem, a 30. maga a vizsga volt. Vizsga után kb. 2 hónappal vettem meg az első saját autómat. Ezen gyakorlatilag újra kellett tanulnom vezetni. Teljesen máshogy fordult, és a kuplungja is sokkal érzékenyebb. Amin tanultam autó, ott amikor elkezdett fogni a kuplung még kb. 10 centit kellett engedni a pedált, hogy teljesen összezárjon. A saját autómon ez kb. 3 centi. Vagyis sokkal nehezebb megtartani fogásponton a kuplungot és feljebb engedni is alig lehet óvatosan. A tanuló autóval összesen kb. 4-szer fulladtam le, utána a sajátommal meg vagy 20-szor. Hogy mennyire megy az autó kezelés, az szerintem nagyban függ attól, hogy milyen autón tanul az ember. Egy jobb, modernebb autón már sokkal könnyebb megtanulni vezetni. (Bár aztán a fene se tudja, lehet csak nem tűnik így. A 80-as években átlagosan sokkal kevesebb órát vettek az emberek vezetésből, a tanulók kb. 1/4-nek nem volt elég a 30 óra, most ez több mint a felénél igaz, pedig a mostani autókat elvileg könnyebb vezetni...)
2022. máj. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!