Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek kisebb autón...

Szerintetek kisebb autón könnyebben le tudnék vizsgázni?

Figyelt kérdés
Ma volt a napja hogy sikerült megbuknom forgalmi vizsgán. A forgalomban egész jól vezetek, de a parkolás nagyon nem megy. Egy Renault Laguna kombin tanulok. Nagyon nagynak érzem ezt az autót. Soha nem sikerül normálisan felvennem az ívet, ha tolatni kell, akkor pedig nem érzem az autó hátulját, folyamatosan félek hogy nekimegyek valaminek. A vizsgán sem volt ez másképp, rosszul vettem fel az ívet. Mivel lehet javítani, így még menthető lett volna, de a nagy izgalomban egyes helyett hármasba tettem a váltót és háromszori lefulladasommal jó ideig sikerült akadályoznom a forgalmat. Végül az oktató beparkolt helyettem, a vizsga pedig bukta lett. Nagyon kínos volt, úgy érzem elsüllyedek az oktatóm előtt ha újra mennem kell hozzá. A szüleim nagyon ellenzik hogy váltsak, mert "már nincs sok hátra a végéig", de én fontolóra vettem. Egy kisebb autón talán könnyebben menne a parkolás is. Mit tanácsoltok?

2022. máj. 30. 16:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
10%

aki ilyenkor váltott, és automatával vett néhány órát, az nem teszi harmadikba, csak a környezetre figyel.

Javaslom ne az autó méretét hibáztasd, hanem az kétziváltót.

Az automata váltó verhetetlen, nem fullad le,stb.


A korlátozás a jogsiban senkit nem érdekel.

2022. máj. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván mindig lehet kiskapukat találni, ami könnyít a helyzeten, így a kisebb autóra váltás is nagy segítség. De a helyzet az, hogy ha csak ilyen kiskapukat kihasználva vagy képes levizsgázni, akkor valójában nem tudsz vezetni és nem érdemled meg a jogosítványt.


Egyébként ezt te magad is alátámasztod: "Mivel lehet javítani, így még menthető lett volna, de a nagy izgalomban egyes helyett hármasba tettem a váltót és háromszori lefulladasommal jó ideig sikerült akadályoznom a forgalmat"


Szóval a te problémád nem a nagy autó, meg a tolatás, hanem hogy nem jól kezelted a váltót és utána még folyton le is fulladtál. Emiatt buktál meg, nem a parkolás miatt. Az autó mérete csak kifogás. Kisebb autóra váltás nem fog segíteni a feszültséged csökkentésében.

2022. máj. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha te fizeted azt csinálsz amit akarsz, ha a szülők, akkor vegyél még pár órát és próbálkozz a vizsgával. Sikerülni fog az! Ha te fizeted tudod mennyit kell dolgozni azért a pénzért amennyit elbasznál az oktatóváltással, míg megszokod és rájössz hogy az összes oktató olyan amilyen… Az autóval kapcsolatban pedig, ha a nagy autón megtanulsz mindent, akkor bármilyen autót el fogsz tudni vezetni! Ha kicsin tanulsz, akkor az otthoni naggyal nem fogsz merni elmenni sehova. Maradj ennél az oktatónál, tedd túl magad a csalódáson és hajrá! Elég sokan buknak meg, ez nem olyan dolog ami mindenkinek elsőre megy, ne szégyenkezz miatta.
2022. máj. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Annyival ám nem nagyobb egyik a másiktól hogy az ívet elrontsd .

A tengelytáv a lényeg a kanyarnál, ez pedig pár centi.

Szélesebbnek se szélesebb a másiknál, csak pár centi az is.

2022. máj. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%

Kisebb autóval sem könnyebb parkolni, az nem fog segíteni.

Az egy dolog, hogy nem 4.7m csak 4.1m hosszú, de ugyanolyan széles, és ugyanúgy az eleje kanyarodik, a hátulja meg nem :D

2022. máj. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Most akkor a 3x fulladás miatt buktál végülis nem?
2022. máj. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Hány órával mentél vizsgára?
2022. máj. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
igen kisebb autóval könyebb
2022. máj. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
41%

Kérdező!

Az itt okoskodók többsége sem tudna egy kombi autóval tolatva tökéletesen kicentizni egy járdaszegélyt.

Sajnos rengeteg olyan autó van amivel -a kialakítása miatt- igen nehéz parkolnia egy gyakorlatlan vezetőnek. Az általad említett "Renault Laguna kombi" pont egy ilyen autó. Nem is értem, hogy miért lehet oktatni egy túlméretes kombival, aminek csak a rutinos tulajdonosa érzékeli a méreteit tolatásnál, főleg ha centizni kell vele.

Javaslom, hogy keress egy másik oktatót, aki valamilyen városi kiskocsival oktat.

A lefulladás az a gyakorlat hiánya, könnyen orvosolható.

2022. máj. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ne, lehet legkozelebb kihuzol egy jobbra elore, es siman beteszed. Parkolast ugyis majd magadnak fogod megtanulni, sajat autodon.
2022. máj. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!