Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bonyolult otthon egy váltóolaj...

Bonyolult otthon egy váltóolaj csere?

Figyelt kérdés
Nem vagyok autószerelő, de szívesen tanulok

2022. jún. 3. 20:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan annyira bonyolult mint egy műhelyben.

Ha van szerszámod és értesz hozzá akkor menni fog.

2022. jún. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Milyen autón szeretnél váltóolajat cserélni?

Automata vagy manuális?

2022. jún. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%
Semmi bonyolult nincs benne. Szükséged lesz egy aknára, vagy 2 olyan kerékrácsra, vagy hogy nevezik, amire a 2 első kerékkel rá tudsz hajtani és megemeli vagy 30 centit az auutó elejét. Üzemmeleg motornál érdemes a cserét végezni, mert így a sebváltó olaja is is folyékonyabb. Kicsavarod a leeresztő csavart (sebváltó, nem motor!) És leengeded az olajat természetesen valami tálba. Miután jól kicsöpögött, vissacsavarod a leeresztő csavart, rézalátét cseréje is kötelező. Nem automata váltó esetén, megkeresed a szintet is jelző beöntőnyílást, kicsavarod a csavart, és egy slag és tölcsér vagy egy folyadékpompa segítségével bejuttatod az olajat, előbb persze nem árt utánanézni, hogy mennyi is jár bele, túltölteni úgyse lehet, amikor elérte a kívánt szintet, úgyus elkezd kifolyni. Miután kész, visszacsavarod a csavart és örülsz.
2022. jún. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__11..

Tök jó, hogy az előző kérdésben is ezt tárgyalják meg.

2022. jún. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen ott is én kérdeztem, közbe kiírtam is. Kézi váltós swift amúgy.

Köszi a válaszokat, hát kicsit macerásnak tűnik, nem akarom eltontani, lehet szerelőre bízom

2022. jún. 3. 21:04
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Ha egy ezres swiften macerásnak tűnik egy váltóolaj csere, akkor ne vedd bántásnak, de ne nyúlj az autóhoz.


Ilyen puritán, megbízható, jól bejáratott konstrukció nincs még egy. Adja magát az összes alkatrész felfogatása, helye, pozíciója. 80-as évek beli Japán tervezés.

2022. jún. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A motorolaj csere az ment, ma csináltam először, lehet ez is menne, nem tudom, csak a leírás alapján gondoltam, hogy macerás lehet. De ha azt mondod nem nehéz, és nincs mit rajta elrontani, lehet belevágok. Az a rézalátét, amit írt az egyik válaszoló, abból újat kell venni és azt berakni? AZ a leengedő csavarnál van?
2022. jún. 3. 21:26
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Általában pultból tudnak adni réz alátétet autósboltban, de ha mégsem akkor is ki tudod lágyítani. Mind a két csavar alatt lennie kellene.

Szúrólángos öngyújtóval fél percig izzítod majd egy hideg pohár vízbe ejtsd bele. ettől a réz kilágyul, míg más fém ettől megedződne.

2022. jún. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Annyiban bonyolultabb mint egy motorolajcsere, hogy nincs nivópálca, és nincs beöntő kupak. Alias ki kell venni a km óra spirált, vagy a hivatalos betöltőt, amelyik jobban kézre esik. Leengedéshez meg nem elég francia kulcs, hanem speciális dugókulcs kell mert befelé van a menet nem kifelé. Feltöltéshez amatőr modon egy slagot dugsz bele és fentről tölcsérrel öntöd az olajat és lent nézi valaki mikor kezd el kifolyni akkor telt meg. A profik vesznek 2 literes fecskendőt abból felnyomják a váltóolajat szintén kifolyásig.
2022. jún. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!