Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jobban megéri bizonyos márkáka...

Jobban megéri bizonyos márkákat Amerikából behozatni?

Figyelt kérdés
Nézegettem pár autót, és a szállítási, stb. költségekkek együtt is olcsóbban jött ki néhány. Ráadásul, ha amerikai rendszámmal, illetve a meglévő papírokkal együtt hozatja be az ember, akkor még tud is vele közlekedni anélkül, hogy magyar rendszámra kelljen vizsgáztatni, így nem kell regisztrációs adót fizetni, meg egyéb költségeket (legalábbis a bátrabbak).

2022. jún. 6. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Amerikai papírokkal nem tudsz közlekedni vele itthon. Plusz eleve másak a követelmények ott, így az is megeshet, hogy hazai vizsgán nem megy át műszakilag az autó. Ha például egy forma-1 Kormányos tesla-t hozatna be valaki.
2022. jún. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem
2022. jún. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1


Sokmindent nem tudsz te még. De nem feltétlen baj ez, nem kell bűnözni.

2022. jún. 6. 22:00
 4/8 anonim ***** válasza:
Hogy érné már meg?
2022. jún. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem eri meg. Kint is gyakorlatilag ugyan annyi egy auto mint Magyarorszagon. Amerikai rendszammal nem is tudsz vezetni, csak 6 honapig. Eleve ha veszel kint egy autot akkor nem lesz rajta rendszam mert az nem jar az autoval egyutt. Ha az adott allamban beregisztralod akkor adnak rendszamot de turistak nem tudnak autot beregisztralni, ahhoz kell amerikai jogsi. Szoval ha veszel autot akkor rendszam nelkul kapod meg, title-el a kezedben es onnantol kezdve azt csinalsz amit akarsz de nem kozlekedhetsz vele. Ha felteszed a hajora es elviteted Magyarorszagig akkor le kell vizsgaztatnod de a lampak miatt ez nem lesz egyszeru. Sok autonak piros az index hatul. Nekunk 2 auto van itthon es az egyiknel piros az index, a masiknal sarga.


Viszont ha megis lenne amerikai rendszam a kocsin, akkor kell ra biztositas, ami sokkal dragabb mint Magyarorszagon. Lehet a biztosito nem is fizet ha kulfoldon okozol balesetet.

2022. jún. 8. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy úgy is be lehet hozatni, hogy legyen rajta rendszám, viszont akkor valóban meg kell oldani valahogyan a biztosítást. Nekem van olyan ismerősöm, aki amerikai rendszámmal furikázik már évek óta Magyarországon (is), ráadásul úgy, hogy az a rendszám nem is érvényes, nincs rajta az a kis matrica, amit rá kell Amerikában ragasztani. Tehát már ott sem lehetne használni. Viszont minden papír megvan az autóhoz, és azokat szokta odaadni a rendőrnek, aki viszont nem tudja, hogy mit kell nézni rajtuk, alapból angol nyelvűek. A biztosítást nem tudom, hogy hogyan oldotta meg.
2022. jún. 8. 20:15
 7/8 anonim ***** válasza:

Az ismerosodnek lehet hogy van vagy volt amerikai jogsija, mert mashogy nem kapsz rendszamot az autodra. Legalabbis nalunk kell jogsi ahoz hogy beregisztrald az autodal es kapj ra rendszamot.

Allamonkent elternek a szabalyok es nem tudom te melyik allamra gondolsz.

2022. jún. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Neki ismerőse lakik Amerikában, és tőle vette meg az autót mindenestől.
2022. jún. 9. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!