Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fékezésnél egy picit jobbra...

Fékezésnél egy picit jobbra húz az autóm. Hogyan deríthetném ki, hogy melyik keréknél rossz?

Figyelt kérdés

Sajnos a közelben amelyik szervíznél van fékpad, az egyik se vállalja, mert mind műszakiztat.

Jobb oldara húz el fékezésnél.

Az első fékeket már néztem, azok egyenletesen kopottak a betétek, tárcsák, nem látok rajta semmi szokatlant. A hátsó fék (dob) okozhat ilyen hibát?

Egyébkét 15.000km-el ezelőtt kapott új tárcsát, betéteket, hátul új fékpofákat, munkahengereket(szervízben)



2022. jún. 8. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha jobbra húz, baloldalon gyengébb a fékhatás.
2022. jún. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pedig az elsők miatt húz félre.

SZedd le takarítsd ki és esetleg lekell légteleníteni, akkor már jónak kell lenni.

2022. jún. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

valószínűleg bal első

egyenletes kopás nem sokat jelent, mert gondolom nem többszáz kilométerrel ezelőtt jelentkezett a hiba

szerintem a vezetőcsap berozsdásodott. Ki kell szedni, letisztítani, bezsírozni és jó lesz.

Egyébként, ha balos ilyen, esélyes, hogy a jobbos sincs túl jó állapotban. Érdemes azt is tiszítatni.

2022. jún. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 veterán vas ***** válasza:

Erre találták ki a fékhatásmérő berendezést.

%-os arányban kimutatja az eltérést, nem kell sem kisérletezni sem agyalni.


Nekem egyszer volt hasonló problémám.

Csak nnyit kértem, a szervizben, hogy hivatalosan mérjen egy fékhatást, fizetem a munkadíjat és kérem a mérési eredményt.

A munkafelvevő azt mondta, nekik nem éri meg ilyesmivel foglalkozni.

:(

Megkérdeztem, hajlandó ezt leírni? ....mert mi van, ha egy kezdődő hibát észlelek és baleset történik?

Végül is megmérték, tényleg be volt rohadva az egyik munkahenger.

2022. jún. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4-es: az első fékkel volt a baj?

Sajnos ugyanez a gondom, semelyik műhely nem ér rá most ilyenre...

Az első fékeket néztem, levettem a féknyerget, de könnyen jár, nem szorul se a csúszka, se a dugattyú.

Ha hátsó féknél van eltérés, az okozhat félrehúzást?

2022. jún. 10. 10:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor szedd szét azt is , ugyan úgy kitakarítod és bezsírozod és jó lesz a végén.
2022. jún. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 veterán vas ***** válasza:

#4 vagyok.

Igen az elsővel volt a baj.

Az úszónyereg csapján volt egy pár mm-es vakrozsda folt, és egy ponton megakasztotta a mozgásban.

(Skoda Felicia)

2022. jún. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!