Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyiket válasszam? Volkswage...

Melyiket válasszam? Volkswagen golf 3 1.9 Tdi Opel astra f 1.7 Td ISUZU motoros

Figyelt kérdés
Fő szempont a megbízhatóság és az olcsó fenntartás. A töréstesztjuk is érdekelne.

2022. jún. 13. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Közel 30 éves konstrukciók. Tök mindegy új korukban milyen volt a törésttesztjük a mai viszonyok között mind a kettő egy nagy nulla, már csak azért is mert a rozsda határozottan rosszul bírja az ütközés közben fellépő erőhatásokat és mind a két modell előszeretettel rohad.

Golf 1.9 tdi-je nagyon legendás, de az Opelben lévő isuzu dízel is egy örök darab. Mind a kettőből több van már bontóban mint az utakon, onnan olcsón tudsz alkatrészeket szerezni. Az Opel beltere talán "szebben" öregszik, kevésbé lesz látványos a sok km és idő okozta kopás.

Amúgy a kettő közül vedd azt amelyikből előbb találsz egy jobb állapotút.

2022. jún. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Astrából még találhatsz 20-25 éves darabokat, golf 3-ból a legfiatalabb is 25 éves.

A töréstesztet remélem viccnek szántad. 30 év körüli autókról beszélünk. Még ha kifogsz egy olyat, ami nem rohad és nem volt törve, az sem fogja tudni azt, mint új korában.

2022. jún. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

A fogyasztás a lényeg. Az 1.7 mondjuk megesz 6 litert, az 1.9 pedig 8 litert. (Vezetési stílustól függően persze, most csak egy sacc fogyasztást írtam le) Az Isuzu motoros Opelek egyébként állítólag jók fogyasztásban és erőben is.


A töréstesztről pedig annyit hogy nem papír autókról beszélünk, a mai napig sok fut belőle az utakon a koruk ellenére, megbízhatóak úgy ahogy, ne egy korrodált autót vegyél és akkor nem lesz baj.

2022. jún. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#3 Valahogy azt érzem a kommentedből, hogy egy motorral szerelt autód sem volt. 1,9 TDI 8 liter???

Nekem volt 1,9 TDI Seat Ibizám, 110 lovas. Ment, mint a sakál, és nem tudtam 5 liter fölé vinni a fogyasztását.

Az 1,9 TDI egy kifejezetten megbízható motor.

Ami a töréstesztet illeti. A 3-as Golf abban a korban egy biztonságos autónak számított. Mai autókhoz képest nem az természetesen.

Bár Astrám nem volt, de sokkal népszerűbb a TDI, így azt választanám. Sok alkatrész van hozzá, olcsón. Több szerelő is van hozzá.

2022. jún. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Írtam hogy vezetési stílustól függ! És csak saccoltam az értéket.


De igen, jól látod nem volt még olyan autóm, valahogy nem akarom elhinni hogy 5 litert eszik. Nekem astrám van az eszik kb 5-6 litert.

De ha tényleg így van, valószínű váltok.

2022. jún. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De várjál, most egy golf és egy seat között csak van különbség nem? Mert nem ugyanarról beszélünk.
2022. jún. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A motor ugyanaz. Sülyban van egy minimális eltérés.

Itt nézz szét: www.spritmonitor.de

Ez a 4,5-5 literes fogyasztás teljesen valid ezeknél a motoroknál.

Függ persze a vezetési stílustól, de a 8 literhez nagyon sok kéne. Télen, csak városban, valami eszement sofőrrel.

Ezekkel a 90 és 110 lovas TDI motorokkal tényleg ennyit lehet fogyasztani. Még egy Octaviával is.

2022. jún. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Értem, köszi szépen.
2022. jún. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!