Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik diesel motor bírja a...

Melyik diesel motor bírja a normál üzemanyagot? Melyikbe kell prémium gázolajat tankolni?

Figyelt kérdés
A mostani árakon jelentős különbség van az üzemeltetésben, de szabad-e az érzékeny motorokba normál üzemanyagot tankolni? Osszátok meg a tapasztalataitokat.

2022. jún. 13. 15:01
A kérdező szavazást indított:
1,5 DCI - normál
1,5 DCI - csak prémium
1,6 DCI - normál
1,6 DCI - csak prémium
1,5 HDI - normál
1,5 HDI - csak prémium
VW 1,6 CR TDI - normál
VW 1,6 CR TDI - csak prémium
5 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
A nagynyomású, turbós, minden modern szarral teli dízelekbe én csak prémiumot mernék tankolni. Az egyszerűbbeknek simán jó a sima is szerintem.
2022. jún. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
nyugodtan rakjál bele alap üzemanyagot, semmi baj a nem lesz
2022. jún. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Japán Gulyás ***** válasza:
87%
A prémium diesel még a prémium benzinnél is nagyobb parasztvakítás. Annak legalább nagyobb az oktánszáma, de a dieselnél ugyanakkora cetánszámú mindkettő. Cserélj rendszeresen üzemanyagszűrőt, az többet használ, mint az ilyen prémium marhaságok.
2022. jún. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

2018-as Euro6-os biturbós CR-dízel autóm van, új korától nálam. Idén februárig kizárólag prémium dízelt kapott, mióta kigördült a kereskedés kapuján. Úgy voltam vele, hogy az a 40Ft-os literenkénti felár nem olyan nagy érvágás, hogy hónap végén amiatt kell éheznem. Pedig ha azt nézzük, az akkori árakhoz képest ez 10-15% felár volt.

Ma ha 800Ft lenne a literár, arányosan 100-120Ft lenne a prémium felára. Simán kifizetném érte. Február óta sem azért nem tankolok prémiumot mert sokallom az árát, hanem mert nincs. Hónapok óta a prémium gázolaj pisztolyán ott fityeg az "ideiglenes készlethiány" felirat. Csak sima van. Vagy azt tankolsz, vagy semmit.

Ezért kénytelen vagyok már 4 hónapja, kb 8-10e km óta alap gázolajat tankolni.

Igazság szerint nagy változást nem vettem észre. Nem esett szét még a motor. Nem is lett gyengébb 100 lóerővel és nem is fogyaszt többet 2 literrel. Egyedül talán annyit veszek észre, hogy mintha kicsit kopogósabb lenne az alapjárat. De ez is csak árnyalatnyi különbség. Más változást az ég világon nem vettem észre.

2022. jún. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Simán megspórolok akár egy komplett üzemanyagrendszer felújítást a sima dízellel, már néhány év alatt. Sokkal többet számít a rendszeresen cserélt szűrő.
2022. jún. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme nincs prémiumot venni modern autóknál. Nekem olyan autóm van, amire a gyártó ráírta, hogy prémium kell bele (benzin). Soha az életében nem kapott prémiumot és semmi baja nem lett tőle.
2022. jún. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A prémium benzin azért sok esetben magasabb oktánszámot is jelent, amit egy modern motorvezérlő általában ki is tud használni, mert nagyobb előgyújtással tud üzemelni, amitől erősebb lesz a motor. A dízelnél nincs ilyenről szó.
2022. jún. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!