Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lenne a jó megoldás a...

Mi lenne a jó megoldás a rohamosan emelkedő üzemanyagárakra?

Figyelt kérdés

Felvidéken 95 - os benzin 2 euro. Ezt nem engedhetem meg magamnak munkába járáshoz..

Szó sincs csökkenésről.. Heti szinten 52 liter benzin 40 000ft.nem vicces már. Mi lenne a legjobb megoldás szerintetek? Szereltessek bele cng-t vagy Lpg-t? Azzal pénztárcakímélőbb lenne a közlekedés?

Vagy vegyek fel hitel hibrid autóra? Vagy elektromosra? Mondjuk a hyundai ioniq-re? Tudom az rengeteg. De lenne egy új autóm hitelből.. Vagy a mostani 17 évesbe szereltessek lpg-t amitől fiatalabb nem lesz?

Kinek mi vált be? Tapasztalatokra lennék kíváncsi..



#Drága üzemenyagárak, lpg, cng, hibrid, elektromos, 2euro a 95-ös benzin,
2022. jún. 18. 23:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
60%
Költözz közelebb a melóhoz vagy keress közelebbi melót
2022. jún. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Beviz Elek ***** válasza:
66%

#8

Normál esetben hitellenes vagyok, de ha anyagilag megéri akkor érdemes átgondolni.


Lehet ugyanannyiba kerülni havi szinten, de átülne a 17 eves autóból egy 2-3 éves garanciális autóba “ingyen”. Amikor letelik a törlesztő akkor pedig nagyon sokat spórolni havi szinten… És akkor az elektromossal járó egyéb pozitívumokat nem is számoltam (pl hideg reggelen előmelegítés).



#9

Ne legyél irigy. Egy gazdasági szakdékba taszítja az országot.

2022. jún. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
11%

Mondjuk hetente 15-20.000Ft a tobbletkoltseged az egy évvel ezelőtti állapothoz képest.


Ezt kell megsporolni máson.


Esetleg valamelyik kollégával közösen járni, és akkor máris ugyanannyi a költség mint egy éve.


Vagy veszel egy robogót és fillerekbol megoldod a közlekedést.

2022. jún. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező, ha jól értem, azért tartasz fenn egy autót, hogy eljárj dolgozni.

Ez nem okos dolog!

2022. jún. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"Meg hogy kérjek tőle valamit.. Hát ő nem látja mennyivel emelkedik? A kérés az mindig azzal jár hogy ő is visszakér, plussz munka/ami így sem kevés, hétvége, nappali 8 óra utan plussz éjjelesek is vannak csatolva/plussz projektet kapnek a mostani nem kevés mellé.."

Na ide figyelj, mindenki annyiért és olyan feltételekkel dolgozik, amit ki tudott magának alkudni. Nem kényszermunkában vagy! Ha anyagilag nem éri meg bejárni, akkor fel kell mondani. Ennyi. Pont a napokban olvastam a hírt, hogy sokan pont az ingázás költségei miatt mondanak fel.

Gázos átalakítást felejtsd el. Pont most akarsz átállni rá, amikor egekbe száll a gáz ára?

Elektromos autó nem valószínű, hogy összejön. A leírtak alapján nem tudsz 20 milliósat venni, 3-4 misiért meg nem kapsz olyat, ami biztosan tudja a hatótávot. A vélt hatótávnál soha nem számolják pl. a klímát. Na meg, a cégnél tudsz egyáltalán tölteni?

Hibriddel ugyanez a probléma.


Szóval: a legjobb, ha kialkudsz jobb munkahelyi feltételeket, vagy kersel új munkaadót.

2022. jún. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

megoldás:

1. több bkv-zás, csak hétvégén vagy nyaraláskor autózás

2. benzin bekannázása

3. eladni ezt azt többletbevételed legyen

2022. jún. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
37%

Hány km-re van a munkahelyed?

2-3an nem tudtok járni, akár útközben felvenni valaki kollégát?


Ha nehéz a buszozás/vonatozás, akkor esetleg negyed/félútig menni autóval, és otthagyni, lehet onnan egyszerűbb a tömegközlekedés!? A tömegközlekedésre meg kérni utazási támogatást, bár azt autóra is kellene adniuk, csak az jóval szerényebb.


Esetleg kisrobogó, elektromos vagy kisfogyasztású, szeptember cégéig el tudsz vele járni, ha rossz az idő csak akkor mész autóval. Októbertől meg ki tudja mi lesz, milyen árak, majd alaukul.

2022. jún. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen kell Hyundai ioniq. Renault Zoe például egy pár éves használt mar elég olcsó viszonylag és jó is
2022. jún. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
ment a dislike mindenknek
2022. jún. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!