Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olvashatatlan az autó adásvéte...

Olvashatatlan az autó adásvételiszerződés?

Figyelt kérdés
Az autó eladását már bejelentettem ügyfélkapuban jó 2 hete. Autópályáztak az adásvételi megkötése után és most jött nekem a levél, hogy fizessek. Elküldeném az adásvételi szerződésem csak sajnos nem olvasható az én példányom. A kérdésem tehát ,hogy ceruzuzával vagy tollal átírhatom e vagy fáradjak be ügyfélkapuba az olvasható példányról egy másolatot kérni?

#autó #roma #autóvásárlás #kocsi #adásvételiszerződés
2022. jún. 22. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem írhatod át. Azt magánokirat hamisításnak hívják.
2022. jún. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
scanneld be úgy ahogy van és küld el. A scannelés után általában olvashatóbb lesz.
2022. jún. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdekes. Nálam ugyanaz volt a helyzet tavasszal, március 22-én eladtam, március 28-án matrica nélkül fényképezték az autót és én kaptam a csekket, mivel akkor még nem volt lejelentve egyik fél által sem az autó, úgyhogy bementem a NÚSZ-hoz. Az enyém sem volt olvasható, ott legóztunk az ügyintéző hölggyel, de a végén azt mondta, hogy nem számít, mert a papíromon rajta van az okmányirodás pecsét, hogy lejelentettem az eladást, szóval tudja hogy valós, a vevő adatait meg majd kikérik az okmányirodából.


A te esetedben nyilván annyi a különbség, hogy ügyfélkapuban jelentetted le, de valamilyen igazolást biztos kaptál, nem? Valamilyen visszaigazolásod biztos van róla. Küldd el a NÚSZ-nak azt, meg nyilván az adásvételit és majd intézik.

2022. jún. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyennek házilag nem okoskodnék. Egyszerűbb kidellálni pár ezer forintot, és kérni egy hiteles, lepecsételt, jó éles, olvasható, eredeti másodpéldányt, másolatot.
2022. jún. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!