Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó csere, van értelme?

Autó csere, van értelme?

Figyelt kérdés

Lenne lehetőségem, illetve időszerű lenne autócsere, a mostani eléggé ramaty állapotú, nem érné meg a teljes felújítás. Viszont, mivel kevés a pénz (kicsit több mint 1 millió), nem tehetem meg - jelenleg - hogy pl. nyolc-tíz éveset vegyek, eléggé fent van az áruk. Később lenne rá mód, de a jelenlegi autóra is költeni kéne, meg aztán amíg gyűlik a rávaló, ki tudja mi jön még közbe vele kapcsolatban.


Na, a lényeg, ugyanolyan motorral szereltet vennék - bevált - csak más márka kicsit nagyobb, tágasabb modelljét venném. Igazából "fapados", semmi érdekes extra nem lenne benne (van rajta vonóhorog... nekem az is előny), viszont valósan kevés km-t futott (magyarán mi még tudunk bele tenni jó sokat különösebb hozzányúlás nélkül, lévén ismerem a motort), Mo-i autó, képek alapján nagyon szép karbantartott állapotban, nem neppertől.


Nyilván meg kell nézni és eldönteni mi legyen, de előzetesen azért olvasnék észérveket szívesen. Nem biztos hogy egy újabb, ugyanennyit vagy netán kevesebbet futott autóval többet érnék, ha állapotra azonosak, és az újabbik felszereltségre se biztos hogy nyújt többet...


Ez nekem amolyan vágyálmom, hogy tempomat + kétzónás digitklíma legyen egy autóba... Meg mondjuk xenon vagy legalábbis valami jobb, erősebb fényű lámpa, illetve minőségi hangszigetelése legyen. De nem az én tárcámhoz mérik ezt a bőséget, úgyhogy győz a racionalitás, és a hosszú távra tervezés, kompromisszumokkal.


Bocs, hosszú lett.


2022. jún. 23. 08:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi a kérdés?


Ha kevesebb ráfizetéssel kapsz jobb autót, mint amit a mostanira rá kéne költeni, akkor megéri.

2022. jún. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Oszt mi a kérdés mégis, mert az lemaradt.
2022. jún. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Használt autó, ennyi pénzért, lutri. Mi sem tudjuk a tutit. A régit eladod?
2022. jún. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
1 Misiért jó autót akarsz. Én is. Hol vannak? 12-ért szalonban találsz olyat, ami pár évet gond nélkül elkocog. A köznép autózásának vége. 800 ért vehetsz benzint egy darabig. Pár év múlva betiltják a benzineseket. Utánna vehetsz egy 10 éves lefosott villanyost, amibe első lépésknt veszel 8 misiért új aksit.
2022. jún. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!