Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Az ilyen 90+2. percben végreha...

Az ilyen 90+2. percben végrehajtott cseréknek mi értelme van?

Nyilván nem egyenes kieséses meccsekről beszélek amikor döntetlenre állnak és 2x15 perc jön, hanem amikor 90 perc plusz 3.4 perc ráadás után fix lefújás jön. Akkor az ilyen 90+2. percben történő cseréknek (pláne a vesztésre álló csapatnál) mégis mi a bánat értelme van? Nem bírnak ki adott játékosok még 60 másodpercet? Vagy a becserélt játékosnak kell szaporítani a játszott mérkőzések számát, hogy de jól mutasson hogy játszott még egy meccsen, aztán közben felment a pályára meg lejött, labdához se ért?

Vagy van ezeknek valami rejtett értelme amit én nem látok? Tudtommal nem kötelező minden cserét kihasználni, csak opció. Még ha valaki egy góllal áll nyerésre azt megértem, időhúzás, játék tördelés (ami undorító de érthető), de amikor a több góllal vesztésre álló csapat cserél a 90. perc után, annak mi az értelme?

2021. ápr. 25. 16:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Időhúzás. A vesztes csapat ennyi idő alatt úgyse tudna végigvinni már egy akciót, pihenjenek már a játékosok (ha reális esély van legalább döntetlenre kihozni, nyilván nem cserélnek). A nyertes pedig pont azt akarja megakadályozni, hogy a másik csapat esetleg helyzetbe kerüljön, mert azt még végig szokták engedni, így kevesebb idő alatt kell az ellenfélnek elkezdeni az akciót, hogy ne fújják le.
2021. ápr. 25. 17:15