Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az üzemanyagárproblémára...

Az üzemanyagárproblémára megoldás lehetne, ha kilométerre vonatkoztatva írnák ki az árakat?

Figyelt kérdés

Marketing szempontból. Hiszen így nem az lenne kiírva, hogy 1000 Ft. az üzemanyag, hanem csak pár tíz Ft. Nagyobb lenne a tankolási kedv és nem azon csámcsognának, hogy horror ár van kiírva. Másrészt, így pontosabban is lehetne tankolni. Ha valaki csak 100 km-re elegendő üzemanyagot akar tankolni, akkor csak annyit tölt bele.


Megelőzvén a kérdést: A kilométerre való számítás statisztikai alapon történne, súlyozva, így többé-kevésbé helyes értéket mutatna a számláló a legtöbb autó esetén, sőt mivel súlyozva lenne, így inkább kevesebbet is mutatna (azaz 100 km-t írna, de valójában 120-at megy vele a jól fogyasztó autó).



2022. jún. 23. 17:49
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
100%

Ennek semmi értelmét nem látom. Végeredményben fillérre ugyanannyit fizetsz így is. Legfeljebb azok tudják így átverni magukat, akik most is kétnaponta tankolnak 3000-ért, ahelyett, hogy kéthetente teletöltenék.

Sokkal tisztább, hogy ennyit tankoltam ennyibe kerül. Aztán ha érdekel, átszámolom hogy hány Ft/km a pontos fogyasztásommal, ne egy akármilyen átlaggal. Egyébként a tankolásokat mindig vezetem, a fogyasztást mindig írom, de soha életemben nem számoltam át Ft/km-re.

2022. jún. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem trollkodik, mert nem létezik h valakinél nincs ennyi logika.


Beülök a hétköznapi 520d-be, eljárok 6-7 literrel, a hétvégi Pontiac meg 15 alá nem vihető, számold le km-re vetítve, akkor sokat érnék el egy km-re kiírt árral, ha ahány autó annyi fogyasztás.

2022. jún. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:

Valóban, bocsánat. A lényeg lemaradt. Ez nem arról szól, hogy ugyanannyit fizetnek-e az emberek, hanem a kutak érdekeiről. Ha megszűnik a 480 Ft.-os üzemanyagár limit és elszállnak az árak, akkor jelentős bevételtől fognak elesni a kutak, mert az egyszerű emberek nem fognak ennyit fizetni benzinért. Ez előre borítékolható.


Mi lesz a következménye ennek? A kutak még több bevételtől esnek el és az üzemanyag még feljebb megy. Akik nem bírják, azok bezárnak és akkor már a kútra is úgy kell kiatuzni, mert nem lesz a közelben. Ez senkinek sem érdeke.


A megoldás véleményem szerintem a marketingben rejlik, mégpedig abban amit leírtam. Az egyszerű ember látja, hogy olcsó, bemegy tankolni. Biztosan elgondolkodik azon, hogy tényleg olcsó-e, elkezd számolni... Azaz, hogy elkezdene, de nem teszi, mert észreveszi, hogy ott van előtte a kijelző. Jééé, az kiírja, hogy hány km-re elég az üzemanyag. Jön az ötlet, hogy oké, biztosan átvernek, de nekem bőven jó, ha 100 km-re eleget tankolok. Jó az úgy. És megtankol. Mindenki boldog.

2022. jún. 23. 21:36
 24/42 anonim ***** válasza:
88%
Direkt csinálod? Ahány autó annyi féle fogyasztás, bukott az egész dolog, hiába írják ki, hogy szerintük ennyire elég ha valakinek többet valakienk meg ekvesebbet fogyaszt a kocsija, nem mellesleg az emberek sem hülyék, bár gondolom neked egy autót is el elhetne adni darabonknt, mert egy csavar csak 5ft, egy gomb 10 ft így nem veszélyes....
2022. jún. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy nem olvassátok el az utolsó bekezdést. Statisztikai alapon ki lehet számolni, hogy a forgalomban lévő személyautók legalább mennyit fogyasztanak átlagosan, ez alapján pedig egyszerűen ki lehet írni, hogy legalább ennyi és ennyi km-t fogsz tudni megtenni a tankolt üzemanyaggal. Nem bukott dolog ez sehol, csak nehezedre esik elfogadni, hogy a statisztika, mint tudomány tud ilyet számítani. Akinek meg Ferrarija van vagy valami izomautója, az nyilván tisztában van vele, hogy rá nem fog vonatkozni a kiírt becslés.
2022. jún. 23. 22:50
 26/42 anonim ***** válasza:
88%

Átszakadt a lemez nálad?

Ha mosóport akarok venni, a reklámban mondhatja, hogy akár tiszta is lehet a ruha, de a boltban azt akarom látni, hogy mennyibe kerül.

2022. jún. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem egy használható mértékegység. A kereskedelemben nincs helye szubjektivitásnak.
2022. jún. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
88%

A boltban is a kilós/literes árat kell feltüntetni.

A benzinkúton már kezdetek óta így van. Nem értem miről hadoválsz.

Akit érdekel, az tudja, hány liter kell neki 100 km-re. A statisztika és a katalógusadat semmit nem ér, mérni kell magadnak.

2022. jún. 24. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
100%

A statisztikailag vett átlagbér brutto 546, netto 360k. Kérdező logikája alapján javaslom, hogy a boltban ne forint legyen megadva termékekre, hanem az átlagbérre vetített termék árának hányada.


Tehát 1 kiló csirkemell legyen megadva úgy, hogy 1/200

1kg kenyér 1/1000 stb

2022. jún. 24. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező, te biztos fidesz nevelt vagy, ez se rosszabb mint a többi fidesz lózung.

Csirke farhát, rezsi csökkentés és egyebek.

Végül is a te elméleted is megállná a helyét ott a nagy házban.

"Azért drága most minden mert tavaly olcsó volt "

2022. jún. 24. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!