Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Színtévesztő ember szerezhet-e...

NTBS kérdése:

Színtévesztő ember szerezhet-e autóvezetői jogosítványt?

Figyelt kérdés

2022. jún. 28. 17:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ha jól értem, akkor korrekciós szemüveggel gyakorlatilag pontosan be tudják állítani, hogy ugyanazt lásd mintha nem volnál színtévesztő?"

Lusta vagyok előszedni a papírt, hogy mennyit nem ismertem fel, de 2 perc múlva a megfelelő lencsét becsúsztatva a keretbe csak eggyel volt problémám, addig, míg a prof azt nem mondta, hogy: talán segíthetek annyit, hogy két szám látható itt, és akkor rögtön mondtam azt is.


"Van valami hátránya a külalakján kívül (pl. túl sötét lehet)?"

Külalakkal végképp semmi, mert olyan keretbe rakják, amit meg tud a kuncsaft fizetni. Egy kissé ilyen a hatás:

[link]

De csak kissé, mert már nem olyan vad sárga. Ez a Dögkeselyűs plakát viszont elég jól visszaadja az első változatok kinézetét (akkor csak érdeklődni mentem be, a fogorvoshoz menve véletlenül elolvastam az optika kirakatában a felhívást, hogy van ilyen :D )

2022. jún. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ez alapján akkor viszonylag jól behatárolható kategóriák lehetnek a színtévesztők között (ha korlátozott számú lencsével lefedhető).


Egyébként az a két számjegyű kép, ahol segítséget kaptál, nem hiszem, hogy színtévesztés miatt lehetett, néhány esetben tényleg nagyon enyhe árnyalati eltérés van ezek között a színek között - én nem kaptam segítséget a kiolvasáshoz, de volt, amelyiknél pár másodpercig csak néztem, hogy mit is nézzek (nem színtévesztőként)... szóval nem csodálom, ha enyhe színtévesztéssel már lehetetlenné válik bizonyos színek elkülönítése.


Egyébként néhány ábra úgy tűnt, hogy elég kontrasztos, talán a vége felé kezdett "durvulni", vagyis kisebb színeltéréseket alkalmazni a teszt.


Egyébként a vicc, hogy egy adott képet különböző monitorokon nézve is eltérő lehet a színérzékelés, szimplán a monitorok miatt. :)


Mindenesetre jó hír, hogy ezek a megoldások is fejlődnek... valójában támogatottnak kellene lennie ezeknek a lencséknek szerintem.


Elnézést, hogy eltértünk a témaindítótól.

2022. jún. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 xp ali ***** válasza:
Igen, ha nem piros-zöldet téveszt. Orvosi alkalmasságin ezért kéne nézetniük baboskönyvet. AZtán persze vagy nézetik, vagy nem.
2022. júl. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
88%
#13: baboskönyvet megnézetik már iskolában, az meg rakerül a kartonra, alkalmasságit a háziorvos ad. És piros-zöld színtévesztő is kap jogosítványt, legalábbis mezei B kategóriát biztosan, sőt.. egy szemmel is kapsz.
2022. júl. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"viszonylag jól behatárolható kategóriák lehetnek a színtévesztők között (ha korlátozott számú lencsével lefedhető)"

"nem hiszem, hogy színtévesztés miatt lehetett"

"talán a vége felé kezdett "durvulni" "


Már bocs, de ezek alapján beléptél abba a kategóriába, hogy: mindig jön valaki, aki hülyeségeket beszél.

Volt vagy 100 lencse egy nagy ládában. Satöbbi.

2023. febr. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Már bocs, de ezek alapján beléptél abba a kategóriába, hogy: mindig jön valaki, aki hülyeségeket beszél.


Volt vagy 100 lencse egy nagy ládában. Satöbbi."


Ezek alapjában véve kérdések voltak és a válasz alapján írt megállapítás, nem klasszikus "hülyeséget beszélés" - szerintem.


Meg szerettem volna érteni, nagyjából mi történik, mit tapasztal az ember.


A "vége felé durvul" saját tapasztalat, amikor egyértelműbb helyzetek után speciálisabb esetekre tértek át.

Persze lehet, színtévesztés esetén az egyértelműnek tűnő ábra lesz nehezen kivehető, ebben a fenti esetben nem színtévesztőként éreztem őket nehezebben kivehetőnek - lehet, enyhe színtévesztést vizsgálnak ilyenkor, nem tudom.

2023. febr. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!